Najprawdopodobniej już za niedługo do szpitala przy ul. Borowskiej we Wrocławiu trafią dwa nowe respiratory. To efekt zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez serwis Zrzutka.pl. Od środy Internautom udało się zebrać już prawie 100 tys. złotych. Do osiągnięcia celu brakuje jeszcze nieco ponad 30 tys. złotych.
Zbiórka to inicjatywa operatora serwisu do organizacji zbiórek społecznych Zrzutka.pl. Cel to 127 997 zł, za które będzie można kupić dwa respiratory wraz z wyposażeniem, które mają zostać przekazane Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu szpitala przy ul. Borowskiej. Zgodę na przeprowadzenie wydał dr Janusz Sokołowski, lekarz kierujący SOR-em tamtejszego szpitala.
Odzew na akcję był natychmiastowy. W ciągu zaledwie 24 godzin udało się zebrać 28,6 tys. złotych. Za te pieniądze już zrobiono pierwsze zakupy, wśród których znalazły się maski i nabulizatory, które w ciągu najbliższych dwóch tygodni mają trafić na Borowską.
ZOBACZ TEŻ: Dodatkowe 40 mln zł na wsparcie szpitali. Pieniądze trafią m.in. na Koszarową
Obecnie (piątek rano) na koncie zrzutki jest już w sumie prawie 96 tys. złotych. Kwota ta wystarczy na zakup pierwszego respiratora, ale tempo zbiórki wskazuje na to, że lada moment uda się osiągnąć cel – zakup dwóch urządzeń Monnal T60.
Do piątkowego poranka akcję wsparło 1,1 tys. osób, którzy uzbierali ponad 95,7 tys. złotych. Rekordziści jednorazowo wpłacali nawet po 10 tys. złotych, jednak większość wpłat to niewielkie kwoty wpłacane przez osoby prywatne.
Udział w zbiórce można wziąć klikając tutaj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze