Reklama

Jacek Sutryk traci większość w radzie miasta?

10/02/2023 15:18

Wojewoda nakazał przewodniczącemu Rady Miejskiej we Wrocławiu sprawdzić, czy radny Tomasz Motyka może nadal sprawować swoją funkcję. Istnieje podejrzenie, że nie mieszka on w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli to prawda, to wtedy nie może sprawować mandatu radnego.

W ten sposób ubyłby kolejny radny z klubu Jacka Sutryka. Bo warto przypomnieć, że Tomasz Motyka dostał się do rady z list Prawa i Sprawiedliwości, ale szybko zmienił barwy. Jednak jego następca, a będzie nią wtedy Marta Płońska, raczej tak nie zrobi i wtedy w klubie prezydenta pozostanie już tylko 17 samorządowców. Oczywiście jest jeden niezależny, który głosuje tak jak ludzie Jacka Sutryka, ale to nadal za mało do większości w 37-osobowej radzie.


Ostatnio w Radzie Miasta doszło lub dojdzie do kilku zmian, które również mogę wpłynąć na układ sił. W czwartek został zaprzysiężony Igor Wójcik, który zastąpił w ratuszu zmarłego Andrzej Puzio, członka klubu prezydenckiego. W tej chwili Wójcik pozostaje radnym niezależnym.

Reklama

Od dziś zastępcą prezydenta Wrocławia jest inny radny Jacka Sutryka, Barłomiej Ciążyński. Jego miejsce zajmie Jacek Ossowski, były przewodniczący rady poprzedniej kadencji. Ossowski postanowił, że będzie w klubie prezydenckim.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości