W środę, 12 czerwca, we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Janem Miodkiem – profesorem nauk humanistycznych, językoznawcą, popularyzatorem wiedzy o języku polskim, który zaprezentuje w Kinie Nowe Horyzonty swój ulubiony film. Jego wybór padł na „Dzień świra” Marka Koterskiego.
W ramach projektu „Moje filmy” odbywają się spotkania ze znanymi ludźmi związanymi z Wrocławiem. Goście Kina Nowe Horyzonty – postaci ze świata kultury, polityki i nauki – zaproszą na projekcję swojego ulubionego filmu, a po seansie biorą udział w spotkaniu z publicznością. W trakcie tych rozmów goście opowiedzą o tym, za co cenią sztukę filmową i jak zaczęła się ich fascynacja kinem.
– Mamy nadzieję, że rozmowa o filmach stanie się pretekstem do szczerej dyskusji o życiu i świecie wokół nas. W ten sposób spotkania z cyklu „Moje filmy” sprawią, że widzowie zyskają szansę, by poznać naszych gości z całkiem nieoczekiwanej strony – podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Cykl został zainaugurowany 6 marca pokazem filmu „Na skróty” Roberta Altmana, który wybrała pisarka, Olga Tokarczuk. W kwietniu, wspólnie z Rafałem Dutkiewiczem – byłym prezydentem Wrocławia, uczestnicy wydarzenia rozmawiali o „Locie nad kukułczym gniazdem” Miloša Formana, a w maju z Lechem Janerką o „Yesterday” Radosława Piwowarskiego.
W środę, 12 czerwca o godz. 19, we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Janem Miodkiem – profesorem nauk humanistycznych, językoznawcą, popularyzatorem wiedzy o języku polskim, który zaprezentuje w Kinie Nowe Horyzonty swój ulubiony film. Jego wybór padł na „Dzień świra” Marka Koterskiego z Markiem Kondratem w roli głównej.
Spotkania poprowadzi krytyk filmowy i programer Kina Nowe Horyzonty – Piotr Czerkawski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze