Reklama

Jest „zielone światło” dla bezpośredniego pociągu Wrocław-Praga

09/09/2019 16:56

Bezpośrednie połączenie kolejowe łączące Wrocław ze stolicą Czech coraz bliżej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych pozytywnie zaopiniowało utworzenie nowej linii międzynarodowej, którą miałby obsługiwać wspólnie Koleje Dolnośląskie i czeska spółka Leo Express.

Przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego są już po spotkaniu w MSZ, które pozytywnie zaopiniowało uruchomienie bezpośredniego pociągu do Pragi.


– Ta informacja daje samorządowi województwa dolnośląskiego zielone światło do podpisania umowy z krajem pardubickim w zakresie współpracy. Natomiast przewoźnikom Koleje Dolnośląskie i Leo Express umożliwia utworzenie połączenia – tłumaczy członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda.


Kolejnym krokiem umożliwiającym uruchomienie między Wrocławiem i Pragą będzie pozytywna opinia sejmiku Kraju Pardubickiego. Samorządowcy przewidują, że zapadnie ona w ciągu najbliższych tygodni i jeszcze w październiku uda się podpisać wszystkie wymagane umowy.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Koleje Dolnośląskie z rekordowym wynikiem. 6,6 mln pasażerów w pół roku


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami połączenie ma wystartować w grudniu tego roku. Bezpośrednim pociągiem w weekendy z Wrocławia do Pragi dojedziemy w nieco ponad 4 godziny.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości