Reklama

Jeszcze więcej sportu dla młodych "Wilków". FEM zaprasza do współpracy wrocławskie kluby

29/06/2017 13:13

Lacrosse, badminton, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, karate, judo i lekkoatletyka uprawiane w międzynarodowym gronie dzieci i młodzieży - to zaledwie zalążek nowej oferty sportowej Fundacji Edukacji Międzynarodowej z Wrocławia. FEM zaprosiła do współpracy wrocławskie kluby sportowe, by od nowego roku szkolnego móc zaproponować uczniom prowadzonych przez siebie szkół sport w zupełnie nowej odsłonie.

W nowej siedzibie - Centrum Edukacji Międzynarodowej przy ul. Racławickiej, jednym z najnowocześniejszych obiektów w kraju - Fundacja organizuje dla uczniów swoich szkół program sportowy w niespotykanej dotychczas skali. W tym celu zaprosiła do współpracy znane wrocławskie kluby: Ślęzę, Kosynierów, Kosynierki, Dolnośląską Akademię Karate, UKS Judoka Imbramowice oraz Forzę. Z programu skorzystają uczniowie od klasy pierwszej szkoły podstawowej po klasy maturalne.

- Wierzymy, że nasz program sportowy, stanie się kolejnym filarem - obok międzynarodowości i dwujęzyczności - kształtującym tożsamość uczniów szkół FEM - mówi pomysłodawca projektu, nowy Dyrektor Sportowy Nathan Cooper. - Sport zawsze stanowił jeden z najistotniejszych elementów naszej i mojej osobistej filozofii nauczania. Cieszę się, że w FEM możemy już mówić o ugruntowanej tradycji wychowania przez sport - dodaje pochodzący z USA nauczyciel i trener młodzieży.

Od początku działalności szkół Fundacji, od 1990 roku, uczniowie korzystali z szerokiej oferty sportowej. W roku szkolnym 2007/2008 powstała tu pierwsza międzynarodowa młodzieżowa drużyna koszykówki "Wolves" (Wilki), regularnie uczestnicząca w turniejach w Polsce i za granicą oraz organizująca cykliczne imprezy sportowe. W 2011 roku FEM zorganizowała EUROpean Cultural Cup (jako przygotowanie do EURO 2012), w którym wzięły udział młodzieżowe drużyny piłki nożnej z jedenastu krajów. Dwa lata później odbył się turniej charytatywny Wolves Cancer Shootout na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, z udziałem Macieja Zielińskiego, legendy wrocławskiej koszykówki. W tym roku "Wilki" świętowały dziesięciolecie, a teraz pod ich szyldem młodzież będzie mogła uprawiać wiele innych sportów.

Uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach sportowych w formie klubów i zespołów, prowadzonych w siedzibie FEM przez nauczycieli oraz specjalistów ze współpracujących klubów. Oferta będzie stale rozbudowywana i będzie zmieniała się sezonowo, a każdy uczeń będzie zachęcany do uczestnictwa w minimum jednym rodzaju zajęć. - Zaplecze sportowe nowej siedziby FEM pozwala na jednoczesną organizację wielu zajęć sportowych o zróżnicowanym charakterze. Duże boisko sportowe z bieżną i miejscem do skoków w dal. Ogromna hala sportowa i dwie mniejsze sale gimnastyczne projektowane były z myślą o rozwoju sportowej oferty szkół Fundacji - podkreślają organizatorzy.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości