Reklama

Kiedyś urząd celny, teraz mieszkania. Kamienica przy ks. Witolda to perełka

23/01/2024 13:25

Znajdująca się na ul. ks. Witolda 38-40 kamienica w 2021 roku przeszła totalną metamorfozę. W czasie prac budowlanych odkryto i zachowano polichromie, zrekonstruowano także charakterystyczne, zielone kafelki. Zobacz, jak prezentuje się obecnie!

KLIKNIJ I ZOBACZ, JAK WYGLĄDA W ŚRODKU


Gmach przy ks. Witolda 38-40 będący dawniej Głównym Urzędem Celnym został w latach 2019-2021 gruntownie zmodernizowany i zamieniony w kompleks mieszkalno-usługowy „Witolda 3840”. Podczas prac budowlanych w sieni odkryto zamalowane wcześniej oryginalne polichromie, które zostały przywrócone. - Polichromie, które zostały zrekonstruowane od zera mają jaśniejszy kolor. Na uwagę zasługują również piękne płytki ścienne zdobiące wnętrze budynku oraz ozdobne okna. W całej inwestycji aktualnie do kupienia zostały już tylko 3 apartamenty - podaje Filip Heliasz z Wrocław-Inwestycje Budowlane. Inwestorem jest Okre Development, a za projekt odpowiada  Maćków Pracownia Projektowa.


Nieruchomość wygrała konkurs na najlepszy budynek mieszkalny wielorodzinny. Nagrodę Roku  2023 przyznało Stowarzyszenie Architektów Polskich.



KLIKNIJ I ZOBACZ, JAK WYGLĄDA W ŚRODKU


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości