Potwierdziły się wstępne diagnozy dotyczące stanu zdrowia Tomasza Hołoty. Pomocnik Śląska w ostatnim spotkaniu sparingowym w Turcji złamał kość śródstopia i nie zagra przez co najmniej sześć tygodni.
Jak donosiła oficjalna strona klubowa, Tomasz Hołota udział w niedzielnym sparingu z Illicziwciem Mariupol zakończył już w 26 minucie po starciu z jednym z rywali. Pomocnik Śląska opuszczał murawę mocno kulejąc z widocznym grymasem bólu na twarzy.
Wstępne diagnozy mówiące o złamaniu piątej kości śródstopia zostały potwierdzone w poniedziałek podczas badania w szpitalu, do którego zawodnik został przewieziony tuż po powrocie do Wrocławia.
- Tomek doznał złamania piątej kości śródstopia bez przemieszczenia. Przez sześć tygodni będzie miał unieruchomioną nogę i przechodzić będzie fizykoterapię. Dopiero po tym czasie rozpocznie rehabilitację - tłumaczy dr Wojciech Sznajder, klubowy lekarz Śląska.
Mniej poważne okazały się urazy Tadeusza Sochy i Pawła Zielińskiego, którzy również ucierpieli w ostatnich grach kontrolnych.
- Tadek doznał stłuczenia okolic stawu skokowego, zaś Paweł ma naciągniętą torebkę stawową kolana. Nie są to poważne kontuzje. Kilka dni pod opieką klubowych fizjoterapeutów powinno w zupełności wystarczyć - dodaje dr Sznajder.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze