Reklama

Kluczowy gracz Śląska kontuzjowany, wróci dopiero za...

05/02/2014 00:00

Potwierdziły się wstępne diagnozy dotyczące stanu zdrowia Tomasza Hołoty. Pomocnik Śląska w ostatnim spotkaniu sparingowym w Turcji złamał kość śródstopia i nie zagra przez co najmniej sześć tygodni.

Jak donosiła oficjalna strona klubowa, Tomasz Hołota udział w niedzielnym sparingu z Illicziwciem Mariupol zakończył już w 26 minucie po starciu z jednym z rywali. Pomocnik Śląska opuszczał murawę mocno kulejąc z widocznym grymasem bólu na twarzy.


 


Wstępne diagnozy mówiące o złamaniu piątej kości śródstopia zostały potwierdzone w poniedziałek podczas badania w szpitalu, do którego zawodnik został przewieziony tuż po powrocie do Wrocławia.


 

 


- Tomek doznał złamania piątej kości śródstopia bez przemieszczenia. Przez sześć tygodni będzie miał unieruchomioną nogę i przechodzić będzie fizykoterapię. Dopiero po tym czasie rozpocznie rehabilitację - tłumaczy dr Wojciech Sznajder, klubowy lekarz Śląska.

Reklama

 


Mniej poważne okazały się urazy Tadeusza Sochy i Pawła Zielińskiego, którzy również ucierpieli w ostatnich grach kontrolnych.


 


- Tadek doznał stłuczenia okolic stawu skokowego, zaś Paweł ma naciągniętą torebkę stawową kolana. Nie są to poważne kontuzje. Kilka dni pod opieką klubowych fizjoterapeutów powinno w zupełności wystarczyć - dodaje dr Sznajder.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości