Mimo, że w lokalnych warzywniakach produkty są często droższe niż w marketach, to zainteresowanie sezonowymi produktami nie maleje. Co teraz króluje na straganach we Wrocławiu? To głównie warzywa i owoce, które mają nas rozgrzać i zapobiec przeziębieniom!
Co jest teraz na "topie" jeśli chodzi o jesień? - Sprzedajemy dużo cytryn, a także imbiru ze względu na to, że jest teraz sezon na przeziębienia - mówi nam sprzedawczyni z warzywniaka "Ania" przy ul. Lompy we Wrocławiu. Dodaje, że w tym sezonie króluje dynia na zupy, z owoców klienci chętnie sięgają po kiwi, pomarańcze, mandarynki, śliwki. Czy względem poprzedniego roku ceny poszły w górę? - Wszystko jest droższe, różnica to 5 czy nawet 7 zł. Ale mimo tego ludzie nadal u nas kupują, bo wolą mniejsze sklepy, niż chodzić po kolosach. Mówią, że chodzi o atmosferę - mówi nam kasjerka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze