Reklama

Koszykarski Dialog Śląska potwierdzony, czyli Zieliński wyszkoli młodzież

14/04/2011 00:00

Po pierwsze - Wojskowy Klub Sportowy będzie wspierany przez firmę Dialog. Po drugie - nowym prezesem sekcji koszykarskiej został Maciej Zieliński. Po trzecie - będziemy inwestować w młodzież. Oto 678 odsłona inicjatywy pod roboczym tytułem: "Przywrócimy Wielki Śląsk".

Wojskowy Klub Sportowy Śląsk będzie wspierany przez firmę Dialog. To o czym we wrocławskich kuluarach mówiło się od dawna stało się faktem. Na dzisiejszej konferencji prasowej doszło do podpisania umowy na mocy, której przez najbliższe trzy lata Dialog będzie wspierał wrocławską koszykówkę.


 




Zgodnie ze słowami dyrektora zarządu Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Janusza Pilcha bardziej skupić się na szkoleniu młodzieży i inwestowaniu w zespół grający w II lidze:

- Solą działania WKS jest wspieranie sportu młodzieży. Spośród ponad 3 tys. klubów, które brały udział we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w sezonie 2009/2010 nasz klub zajął I miejsce. Dzięki temu projektowi będzie nam jeszcze łatwiej funkcjonować, a wsparcie w postaci stypendiów dla młodych koszykarzy pozwoli nam na grę w II lidze.



Co ciekawe Pilch zapewniał, że projekt Wojskowego Klubu Sportowego nie jest konkurencją dla kompleksowego programu rozwoju koszykówki "Wrocław Kocha Koszykówkę", który dzięki współpracy Miasta i klubu WKK Wrocław ma przybliżyć reaktywację klubu WKS Śląsk Wrocław i przywrócić go do rywalizacji na najwyższym szczeblu koszykarskich rozgrywek.



Kolejnym novum jest osoba Macieja Zielińskiego, który został prezesem sekcji koszykarskiej Wojskowego Klubu Sportowego. Były zawodnik Śląska tak mówił o nowym projekcie i swoim udziale w zarządzaniu sekcja koszykówki:

- Młodzi gracze Śląska pokazali, że jest przed nimi przyszłość, że mają spory potencjał i duże możliwości. Nasza rola to dać im na to teraz szansę. Wierzę, że ta umowa i moje zaangażowanie we ten projekt to tylko pierwszy krok w tym kierunku.


I nie da się tu nie odnieść wrażenia, że WKS Śląsk wraz z Dialogiem chce podążać droga wytyczoną przez WKK Wrocław - klub, którego ambicjami jest bycie najlepszym ośrodkiem szkolącym młodzież w naszym kraju.

Postawienie na szkolenie młodzieży nie jest tutaj niczym odkrywczym a samo zaangażowanie i wdrożenie Macieja Zielińskiego do struktur zarządzających klubem jest tym samym czym dla WKK było zaangażowanie legendarnego Adama Wójcika.



I choć angaż popularnego Wójcika był przede wszystkim rozpatrywany przez aspekt sportowy "daję głowę", iż prędzej czy później Wójcik we wrocławskim WKK zajmie podobne stanowisko jak to, które od dziś przypadło w udziale Zielińskiemu.

Śmiało możemy mówić, iż obaj koszykarze stali się "ambasadorami sportowych marek" i to oni mają być magnesem przyciągającym tak młodych koszykarzy jak i potencjalnych inwestorów gotowych wspierać wrocławską koszykówkę.
Piotr Kolisko

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości