Reklama

Koszykarze I-ligowego Śląska przygotowują się do sezonu

22/06/2012 00:00

Już wkrótce swoje przygotowania do walki o triumf w rozgrywkach I ligi rozpoczną koszykarze Śląska Wrocław. Pierwszym etapem cyklu treningowego będą zajęcia na własnych obiektach a wraz z początkiem sierpnia koszykarze WKS-u wyjadą na obóz przygotowawczy do Kluczborka.

Obóz przygotowawczy w profesjonalnym ośrodku w Kluczborku, seria sparingów z mocnymi przeciwnikami, udział w kilku turniejach z I-ligową obsadą - tak do najbliższego sezonu przygotowywać będą się koszykarze wrocławskiego Śląska.


Wrocławianie rozpoczną przygotowania do sezonu treningami w hali Kosynierka w pierwszych dniach sierpnia, będzie to najlepsza forma przygotowań do zbliżającego się 10-dniowego obozu, na który wrocławianie wyjadą do Kluczborka.


 


Prócz pierwszoligowej kadry drużyny w ośrodku Stobrawa przebywać będzie również zespół brązowych medalistów mistrzostw Polski kadetów Śląska Wrocław. Grupa trenera Łukasza Grudniewskiego będzie zakwaterowana w tym samym miejscu oraz będzie trenować na tych samym obiektach co pierwszy zespół.

Reklama

 


Tak o planach zespołu i ewentualnych meczach kontrolnych mówią kolejno trener Tomasz Jankowski i manager zespołu Maciej Szlachtowicz:


– Pod koniec obozu na pewno rozegramy jeden, może dwa sparingi, najprawdopodobniej wyjątkowo z ekipami z II ligi – zapowiada nowy trener Śląska Wrocław





– Na pewno zorganizujemy kolejny turniej o Puchar Macieja Zielińskiego, a także weźmiemy udział w kilku meczach organizowanych w okolicach Wrocławia. Choć nie znamy jeszcze dokładnie wszystkich drużyn, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć, mogę zdradzić, że na początku września na pewno zmierzymy się z PGE Turowem Zgorzelec, a także z czołówką I ligi – dodaje Maciej Szlachtowicz

Reklama

 


W ostatnich dniach coraz częściej z zespołem Śląska kojarzona jest osoba Wojciecha Barycza, zawodnika Siarki Jezioro Tarnobrzeg. Koszykarz w poprzednim sezonie Tauron Basket Ligi notował średnio 7,4 punktu i 3,6 zbiórki.


 


Dla Siarki rozegrał 33 spotkania, z czego 20 w wyjściowym składzie spędzając na parkiecie średnio ponad 20 minut w każdym meczu. Ewentualny transfer Wojciecha Barycza byłyby dla Śląska doskonałym uzupełnieniem składu na pozycji silnego skrzydłowego.


 


 



I-ligowy sezon najprawdopodobniej ruszy 29-30 września. Terminarz zostanie podany w połowie lipca.

Reklama

 


 


Szczegółowy plan przygotowań WKS Śląsk Wrocław sezon 2012/13 przedstawiamy poniżej:




- 6-19 sierpnia początek przygotowań Wrocław
- 20-30 sierpnia obóz sportowy w Kluczborku + sparingi z Pogonią
Prudnik i Albą Chorzów (II liga)
- 4 września sparing z PGE Turowem Zgorzelec (PLK) - Kąty Wrocławskie
- 8 września sparing z AZS Poznań (I liga) Kąty Wrocławskie
- 9 września sparing z MKS Dąbrowa Górnicza (I liga) Kąty Wrocławskie
- 14-16 września turniej z udziałem MKS Dąbrowa Górnicza, Spójnią Stargdard Szczeciński oraz AZS Kutno (I liga) Brzeg Dolny
- 19 września sparing ze Stalą Ostrów (II lub I liga) Ostrów Wielkopolski
- 22-23 września Turniej o Puchar Macieja Zielińskiego (formuła Final Four) - Wrocław


Piotr Kolisko

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości