Reklama

Miasto da więcej pieniędzy na budowę torowiska na Nowy Dwór. Pierwszy etap prac rozpocznie się w tym roku

11/04/2019 18:06

Prezydent Jacek Sutryk poinformował w czwartek, że wydał zgodę na rozstrzygnięcie przetargów na budowę pierwszego etapu inwestycji trasy tramwajowej na Nowy Dwór. Realizacja pierwszego odcinka ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. W praktyce oznacza to zwiększenie nakładów finansowych przeznaczonych na tę inwestycję.

Do tej pory kolejne przetargi były unieważniane ze względu na zbyt wysokie oferty wykonawców. Teraz postępowania przetargowe mają zostać rozstrzygnięte mimo nakładów większych niż początkowo zakładano. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się realizacja pierwszego odcinka trasy, od pl. Orląt Lwowskich do Parku Biznesu przy ul. Strzegomskiej. W skład tego etapu wchodzi m.in. budowa nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, który będzie dostępny tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej.


W przeciągu kilku miesięcy Wrocławskie Inwestycje ogłoszą przetarg na kolejne etapy trasy. Najpierw na wybudowanie torowiska na ulicy Rogowskiej, a w drugiej połowie roku na wcześniejszy odcinek - od Strzegomskiej do Rogowskiej.

Reklama

Przypomnijmy, że tramwajem na Nowy Dwór mieliśmy pojechać jesienią 2020 roku, jednak z powodu problemów z rozstrzygnięciem przetargu na budowę nowej trasy nie jest to realne.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości