Reklama

Na wrocławskim Rynku już budują choinkę. Będzie inna niż zwykle

24/11/2020 14:15

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze miesiąc, na wrocławskim Rynku ruszyła budowa świątecznego drzewka. W tym roku zobaczymy inną konstrukcję niż w ubiegłych latach. Mniej będzie też światełek na ulicach. Powodem tego jest nie tylko epidemia, ale też problemy miasta z rozstrzygnięciem przetargu, który miał wyłonić nową firmę odpowiedzialną za przystrojenie miasta.

W tym roku świąteczna iluminacja będzie skromniejsza niż w poprzednich latach. – Obszar objęty świąteczną iluminacją będzie mniejszy i przeznaczymy na ten cel około 1/3 zakładanego na początku roku budżetu. Pośrednio z powodu unieważnienia przetargu na skutek jego oprotestowania, ale przede wszystkim ze względu na wciąż zmieniającą się sytuacją pandemiczną i nowymi obostrzeniami: limity dotyczące zgromadzeń, zakaz organizacji imprez masowych, zalecana autizolacja czy obostrzenia dla branży gastronomicznej, które przekreśliły automatycznie szanse na organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego i tradycyjne wspólne świętowanie Sylwestra w Rynku – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.


Centralnym i najważniejszym elementem miejskiej dekoracji będzie tradycyjnie choinka na Rynku. We wtorek ruszyła jej budowa. Konstrukcja ma się różnić od tej, którą mogliśmy oglądać w poprzednich latach. Wszystkie świecące dekoracje mają być energooszczędne.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Wrocław rezygnuje z Jarmarku Bożonarodzeniowego. Odbędzie się w innym terminie


Na płycie Rynku, na pl. Solnym, Ruskiej, Kiełbaśniczej, Odrzańskiej, Oławskiej i części ulicy Świdnickiej zobaczymy też świąteczne przewieszki.


Dodatkowe choinki staną też na Nowym Targu oraz Nowych Żernikach. Przyozdobione ma zostać też naturalne drzewko rosnące przy ul. Dobrzyńskiej.


– Od kilkunastu lat dzierżawimy dekoracje, w tej kwestii nic się nie zmieniło. Szacunkowa kwota jaką zamierzamy wydatkować na wypożyczenie, montaż i demontaż świątecznych ozdób to ok. 700 000 zł. Prace instalacyjne będą trwały do 5 grudnia włącznie, demontaż dekoracji przewidziano na pierwszy weekend po święcie Trzech Króli – wylicza Ewa Mazur.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości