Reklama

Nagroda za frekwencję. Wiadomo, które osiedle ją zdobyło!

15/07/2020 08:51

Wiadomo, już które wrocławskie osiedle było frekwencyjnym prymusem w niedzielnych wyborach prezydenckich. Zgodnie z zapowiedzią magistratu, na osiedlu z największą frekwencją zasadzonych zostanie 50 dodatkowych drzew.

By zmobilizować wrocławian do głosowania w II turze wyborów prezydenckich, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiadał, że przeznaczy z budżetu miasta 100 tys. złotych na nagrodę dla osiedla, na którym będzie największa frekwencja.


Wiadomo już, że nagrodę w postaci nasadzeń 50 nowych drzew wygrał Ołtaszyn. W trzech lokalach wyborczych na tym osiedlu zagłosowało aż 82,43% uprawnionych.


Bardzo wysoką frekwencję zanotowano też na Jagodnie, Krzykach-Partynicach, Maślicach, Oporowie i Wojszycach. Wszędzie tam do wyborów poszło ponad 80% mieszkańców.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: "Bastiony" Dudy i Trzaskowskiego z I tury. Czy utrzymały się do dziś?


Wrocław brał też udział we frekwencyjnym wyzwaniu artystów, którzy obiecali zagrać darmowy koncert w dużym mieście, w którym do urn pójdzie największy procent mieszkańców. W tej rywalizacji, w obu turach wygrała Warszawa.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości