Reklama

Jacek Sutryk obiecuje nagrodę za frekwencję. Jej wartość to 100 tys. zł

02/07/2020 15:50

Były wozy strażackie dla gmin, w grze wciąż jest organizacja koncertu w dużym mieście. Teraz prezydent Wrocławia Jacek Sutryk chce zachęcić wrocławian do głosowania w II turze wyborów. Osiedle, które będzie mogło pochwalić się najlepszą frekwencją, może liczyć na nagrodę o wartości 100 tys. złotych.

W pierwszej turze do wyborów w naszym mieście poszło 70,81% uprawnionych. To wynik wyższy niż w skali całej Polski (64,51%). Wśród miast wojewódzkich znaleźliśmy się jednak dopiero na piątym miejscu za Warszawą, Poznaniem, Krakowem i Gdańskiem.


ZOBACZ TEŻ: Jak głosowali wrocławianie? Wyniki ze 100% komisji w mieście


– Chcę bardzo podziękować za Waszą postawę i naprawdę wysoką frekwencję w wyborach. To bardzo ważne, bowiem pokazujemy, jak wspaniałymi, obywatelskimi mieszkańcami jesteśmy. To pokazuje, jaki jest Wrocław – kochający demokrację i dbający o jej rozwój – komentuje prezydent Jacek Sutryk .

Reklama

Włodarz Wrocławia cieszy się ze sporej frekwencji, jednak liczy że 12 lipca przy urnach pojawi się jeszcze większa liczba mieszkańców naszego miasta. W tym celu wrocławski magistrat przygotował specjalną ofertę.


– W pierwszej turze wrocławianie stanęli na wysokości zadania, 70-procentowa frekwencja to powód do dumy, ale wierzę, że 12 lipca jesteśmy w stanie zdecydowanie poprawić ten wynik. Przecież Wrocław to nasza wspólna sprawa, a w przypadku tych wyborów – Polska to nasza wspólna sprawa – mówi Jacek Sutryk , który dodaje, że po drugiej turze urząd policzy frekwencje na poszczególnych wrocławskich osiedlach. – Deklaruję, że na osiedlu z najwyższą frekwencją w II turze wyborów posadzimy 50 dodatkowych drzew i zapewnimy im opiekę pielęgnacyjną. Na ten cel przeznaczymy 100 tys. złotych. Trzymam kciuki i powodzenia! – zachęca do udziału w głosowaniu prezydent.

Reklama

Przypomnijmy, że wrocławski magistrat zgłosił też akces do wyzwania artystów, którzy zobowiązali się zagrać bezpłatny koncert dla mieszkańców miasta, w którym będzie najwyższa frekwencja.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości