"Niegospodarne wydatkowanie środków publicznych, cheotyczne działania i brak nadzoru nad inwestycją" - zarzuca Najwyższa Izba Kontroli wojewodzie dolnośląskiemu po zbadaniu powstania i funkcjonowania szpitala covidowego przy ul. Rakietowej we Wrocławiu. Wcześniej poważne zarzuty wobec wojewody wysunęli też kontrolerzy z MSWiA i badający kulisy powstania szpitala posłowie opozycji. I tylko premier Mateusz Morawiecki wciąż jest pełen podziwu...
Do raportu NIK dotarł Onet. Jak czytamy w portalu, kontrolerzy doliczyli się nieprawidłowości na łączną kwotę blisko 27 mln zł. "Aktywność Wojewody związana z przygotowaniem inwestycji była chaotyczna, spóźniona i nie została poprzedzona rzetelną analizą(...) W toku realizacji przedsięwzięcia wystąpiły nieprawidłowości, w świetle których należy uznać szpital tymczasowy za wybudowany w warunkach samowoli budowlanej. Dopuszczono także do niegospodarnego wydatkowania środków publicznych w wielkich rozmiarach" - cytuje raport NIK Onet.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze