Znamy stawki mandatów, jakie będą obowiązywały na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia po wprowadzeniu tu odcinkowego pomiaru prędkości. Państwo zarobi na kierowcach fortunę! Zanim drogowcy zlecili uruchomienie systemu monitorującego szybkość, ograniczyli dopuszczalną prędkość na AOW do 120 km/h. Zakładając, że tylko co setny kierowca rozpędzi się na obwodnicy Wrocławia do 140 km/h, a więc prędkości standardowo obowiązującej na autostradach w Polsce, państwowa kasa zarobi na tym aż 60 milionów złotych rocznie!
Choć AOW to autostrada, kierowcy nie mogą na niej rozpędzać się do 140 km/h. Obecnie obowiązuje tu ograniczenie do 120 km/h. Wielu kierowców się nim jednak nie przejmuje. O montaż w tym miejscu odcinkowego pomiaru prędkości upominał się w Warszawie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Pierwszy raz już w 2020 roku. Wtedy usłyszał odmowę, bo analiza bezpieczeństwa ruchu nie wykazała, by na AOW system ten był niezbędny. Teraz drogowcy się ugięli. Zlecili już montaż systemu. Ma ruszyć w ciągu roku.
Odcinkowy pomiar prędkości na AOW ma zostać wprowadzony na odcinku między węzłami Wrocław Stadion (skrzyżowanie z Kosmonautów i Lotniczą) i Wrocław Północ (skrzyżowanie z drogą S5 i ulicą Żmigrodzką). To prowadzący m.in. przez Most Rędziński fragment obwodnicy, którym kierowcy jeżdżą najszybciej - ma trzy pasy ruchu w każdym kierunku. System odnotuje czas przejazdu przez specjalne bramki na obu węzłach, a potem obliczy średnią prędkość samochodu. Automatyczny mandat dostaniemy już po przekroczeniu 120 km/h.
Z najnowszych badań ruchu wynika, że każdego dnia tym odcinkiem obwodnicy przejeżdża ponad 81 tysięcy samochodów. Zakładając, że tylko co setny z nich przekroczy prędkość, oznacza to 810 mandatów dziennie i prawie 300 tysięcy w ciągu roku. Średnia stawka (za przekroczenie prędkości o 20 km/h) to 200 złotych. Łatwo policzyć, że państwo zarobi na tym w ciągu jednego tylko roku około 60 milionów złotych.
ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI NA AOW - STAWKI MANDATÓW
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Znowu SUTRYK humanum, bezpieczny odcinek AOW, złodziejskie obniżenie max dozwolniej prędkości z 140 na 120 aby łapać i doić obywateli. Podobne sytuacje w wielu miejscach. Drogówka też lubi kroić na mandatach w podobnych miejscach. A na skrzyżowaniach gdzie plagą jest przejeżdżanie na czerwonym świetle nigdy ich nie widać. Wstyd i hańba
"Drogowcy się ugięli"...Reżim szuka kasy w kieszeniach obywateli, żeby sfinansować ukraińską awanturę. Najlepiej nie dać im zarobić wyciągając palucha do kamery. A jeśli ktoś lubi jechać szybko, to są sposoby, np. liść na tablicę rejestracyjną na elektromagnes, dostępny na Allegro. Wykiwanie złodzieja nie tylko nie jest grzechem, ale czynem zaszczytnym!
Trzepnij się w łeb, akurat Sutryk to kazał zainstalować. Doucz się.
Szajka Sutryka przeszła na wymuszenia rozbójnicze
Sutruk po kolegium tumanum powinien siedzieć w pierdlu pasożyt jeden.
A kto tego pasożyta wybrał takie same pasożyty
Na pewno nie ty pisowczyku
To jak już się bawią w takie wyciąganie kasy - oczywiście w szczytnym celu podniesienia bezpieczeństwa - to równocześnie proszę przywrócić limit 140km/h!
Taka zmiana pozwoli zaoszczędzić całe 4 sekundy na jednym kilometrze. Poważnie, jest to aż tak wielka różnica?
Artykuł sugeruje, że stawki są konkretnie dla tego odcinka, jakby na innych były inne. Kolejna sprawa, to stawki przedstawione sugerują, że jadąc 120km/h, trzeba będzie zapłacić mandat 50 zł, tak jak podczas jazdy 130km/h, a przecież 120km/h to dozwolona prędkość. Jakiś amator to pisał.
Przy planowaniu i budowie tyle było krzyku, żeby obwodnica była autostradą, a teraz nie dość, że prędkość ograniczona jak na ekspresówce to jeszcze pomiary i kasę będą na tym łoić pazerni hipokryci. Niech przywrócą dopuszczalną prędkość do poziomu autostrady a dla bezpieczeństwa można postawić znaki aktywne, jak na zachodzie. Jak jest wypadek, korek, szczyt ruchu, zła pogoda, można wtedy ograniczyć prędkość dla bezpieczeństwa, ale nocą gdy nie ma ruchu, czy wtedy gdy jest bardzo mały, a warunki sprzyjające, to dlaczego niby prędkość ma być ograniczona, skoro to jest AUTOSTRADA! W końcu aspirujemy żeby ten zachód dogonić a rozwiązania mamy jak za PRLu. W wielu krajach UE obowiązują ograniczenia dynamiczne, zależne od pogody, natężenia ruchu, sytuacji na drodze, tylko nie u nas. Drugim absurdem jest ograniczanie prędkości o 10km/h np. na S8 w stronę Łodzi, bo zakręt jest ciut bardziej ostry niż gdzie indziej. Paranoja!
Bardzo słusznie! 100% racji
A co jak na tym odcinku jechało dwóch kierowców bo się przesiadali? Komu wystawią mandat i jak udowodnią który przekroczył prędkość?
Masz to zapisane w przepisach.
Mandat wystawiają nie kierowcy tylko właścicielowi pojazdu. To właściciel ostatecznie wskaże kto kierował pojazdem i kto ma zapłacić mandat i komu przyznane zostaną punkty karne.
Sutryk to sobie moze kazac swojej starej. Te krwy z platformy szukaja sposobu aby łupic obywateli. A mamdaty sa najprostrze. W odcinkowym szczegolnie. Wiec mu kazali. Zreszta nie tylko jemu. Na sutryka przyjdzie czas rowniez.. niebawem. Nie ma zadnego uzasadnienia instalacji tam systemu monitorowania predkosci. I nie sluzy on poprawie bezp podobnie jak 90 proc odcinkowych w Polsce czy fotoradarow. Sluza wylacznie karmieniu darmozjadow i zlodziei z wiejskiej. Spoleczenstwo jest za.glupie zeby sie postawic wiec promil inteligentnych obywateli nie placi tych mandatow. Bo mozna sobie nimi tylek podetrzec. Ale efekt skali wystarczy. 80 proc tepakow placi i wystarczy.
To już kurwa jest chore z tymi kamerami wszędzie jebane naciagacywo i zlodziejstwo
Czego narzekasz... przejedź się w Niemczech takim stylem jazdy jak w Polsce...zapewniam że będzie ciekawie...
Na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia po wprowadzeniu tu odcinkowego pomiaru prędkości Państwo I Sutryk zarobi na kierowcach fortunę! ...... Sutrtk ty squrw.... złodzieju z czerwonym ryjem.
Na miejscu Jagodna wprowadził bym limit do 40km/h będzie jeszcze "bezpieczniej" I oczywiście drożej.
I bardzo dobrze!Jeżdżę tam czasami, mówię tak dlatego gdy bym przejeżdżał tam częściej to i więcej zobaczył bym jeżdżących 130/h lewym pasem bo, oni twierdzą że cały czas są w czasie wyprzedzania. Może kiedyś w dobie sztucznej inteligencji będzie montowane we wszystkich samochodach urządzenie odczytujące prędkość pojazdu i połączone z kontem bankowym, oraz z apką MÓJ OBYWATEL.
Tak tak, doczekasz się. Będziesz kontrolowany we wszystkich dziedzinach twojego życia, włącznie ze sraniem, szczaniem i waleniem konia. Zamontują ci w ślepiach kamery i będą widzieć to, co ty widzisz. A jak zechcesz zwalić konia poza przyznanym ci limitem 1 koń na tydzień, doznasz elektrowstrząsów, a do drzwi zapuka ci gestapo z nakazem aresztowania. Wincyj kontroli, wincyj! Wincyj kamer, wincyj fotoradarów, wincyj mandatów, wincyj egzekucji. Niech żyje reżim!
O...widzę, że szpryce zaczynają działać...
W urzędach zamontujcie pomiary bezmuzgiego wydawania naszych pieniedzy. Polaczkowy Auschwitz Drogowy
Co to jest bezmuzg? W jakim to języku?
Proponuję wszystkie drogi i ulice dojazdowe do centrum Wrocławia obstawić odcinkowym i pomiarami prędkości i jeszcze uzupełnić fotoradarami, a prędkość ograniczyć do 20 km, by nie kolidowało to z dziecinnymi wózkami!!! Coraz bardziej przekonuję się, że dyscyplinę trzeba wymuszać siłowo. A kiedyś w szkole były lekcje, gdzie uczyli życzliwości, dzień dobry, dziękuję, poszanowania własności, uczciwości itp., itp., i wiele dobrego. A teraz, agresja wzbudza agresję, człowiek człowiekowi wilkiem, burak buraków nie odpuści, chamstwo i jeszcze raz chamstwo. Żenada!!!
Proponuję wszystkie drogi i ulice dojazdowe do centrum Wrocławia obstawić odcinkowym i pomiarami prędkości i jeszcze uzupełnić fotoradarami, a prędkość ograniczyć do 20 km, by nie kolidowało to z dziecinnymi wózkami!!! Coraz bardziej przekonuję się, że dyscyplinę trzeba wymuszać siłowo. A kiedyś w szkole były lekcje, gdzie uczyli życzliwości, dzień dobry, dziękuję, poszanowania własności, uczciwości itp., itp., i wiele dobrego. A teraz, agresja wzbudza agresję, człowiek człowiekowi wilkiem, burak buraków nie odpuści, chamstwo i jeszcze raz chamstwo. Żenada!!!
Odcinkowy pomiar predkosci w Polsce jest nielegalny! Nie ma w ustawie mowy o tym żeby karać kogos na jakims odcinku drogi ! W ustawie jest natomiast wyraznie napisane,żeby była mowa o wykroczeniu drogowym musi być określone MIEJSCE i dokładny czas w którym dokonałeś tego wykroczenia! Na tej podstawie mozecie mieć z miejsca pozywać sądownie a sądy będa unieważniać te nielegalne mandaty !
otóż to!
Odcinkowy pomiar prędkości jest BEZPRAWNY. W polskim kk nie ma bowiem definicji przekroczenia średniej prędkości. Ponad to chcąc ukarać kierowcę należy precyzyjnie i dokładnie wskazać miejsce i czas popełnienia wykroczenia , co na odcinkowym pomiarze jest niewykonalne. Nie można też określić o ile przekroczono prędkość. Ponad to właściciel pojazdu nie musi wskazać kierującego, jeżeli narazi to na odpowiedzialność osobę mu bliską. Nie ma też obowiązku obciążać sam siebie. Nasz rząd do dnia dzisiejszego nie uchwalił przepisów dotyczących opp , czyli działają one BEZPRAWNIE.
Odcinkowy pomiar prędkości jest BEZPRAWNY. W polskim kk nie ma bowiem definicji przekroczenia średniej prędkości. Ponad to chcąc ukarać kierowcę należy precyzyjnie i dokładnie wskazać miejsce i czas popełnienia wykroczenia , co na odcinkowym pomiarze jest niewykonalne. Nie można też określić o ile przekroczono prędkość. Ponad to właściciel pojazdu nie musi wskazać kierującego, jeżeli narazi to na odpowiedzialność osobę mu bliską. Nie ma też obowiązku obciążać sam siebie. Nasz rząd do dnia dzisiejszego nie uchwalił przepisów dotyczących opp , czyli działają one BEZPRAWNIE.
W uzupełnieniu poprzedniego wpisu dodam że druk który GITD wysyła do obywateli jest zwykłym świstkiem gdyż jego wzór nie został zatwierdzony rozporządzeniem ministra transportu a tego wymaga prawo. Dodatkowo orzeczeniem TK GITD z dniem 25 kwietnia 2016 roku utraciła uprawnienia do przetwarzania danych osobowych. Dlatego tylko naiwni jelenie płacą mandaty z odcinkowych pomiarów prèdkosci
W uzupełnieniu poprzedniego wpisu dodam że druk który GITD wysyła do obywateli jest zwykłym świstkiem gdyż jego wzór nie został zatwierdzony rozporządzeniem ministra transportu a tego wymaga prawo. Dodatkowo orzeczeniem TK GITD z dniem 25 kwietnia 2016 roku utraciła uprawnienia do przetwarzania danych osobowych. Dlatego tylko naiwni jelenie płacą mandaty z odcinkowych pomiarów prèdkosci
Nie będzie zapierdalania na normalnej drodze! Tam gdzie nie ma problemu sam go stworzę! Jeżdżę po niej 14 lat, codziennie i wypadek na AOW jest bardzo rzadko. Najczęściej to stłuczki i na pas awaryjny. Niestety nie mam równo pod sufitem i lubię wku... kierowców! 3 pasmowa, non stop roboty drogowe. Koniec z komfortem! Mówię Wam ja - Prezydent Wrocławia. Jacuś Sutryk
I bardzo dobrze. Na miejskich obwodnicach z reguły jest 80-100km/h, więc to i tak dużo. wielu pseudokierowcow nie potrafi myśleć i zapieprza drogami o takim natężeniu ruchu, więc trzeba włączyć myślenie za nich. Polacy to beznadziejni kierowcy:/ stała równa prędkość to większa płynność jazdy na takiej obwodnicy i dużo większe bezpieczeństwo
Pewnie jesteś jednym z tych "jeżdżę wolno czyli bezpiecznie", koniecznie lewym pasem na autostradzie max 90km/h i z kamerkami. Tam są 3 pasy jak nie ma ruchu to dlaczego nie można jechać z prędkością autostradową? Prędkość powinna być ograniczana z jakiegoś powodu. Jak jest korek to powinni wyświetlać na ekranach ograniczenia pręskości, na czas niebezpieczeństwa. Dzisiaj nikt tego nie robi, mają gdzieś bezpieczeństwo.
Elegancko. Sutryka nie lubie, ale bat na poganiaczy się przyda.
Akurat obniżenie prędkości do 120 km/h to rozsądny krok. Ale GDKiA i decydenci z projektantami powinni zostać ukarani. Tam w każdą stronę powinno być po pięć pasów dziś i wtedy te 140 miałoby sens. A dziś woźnice na pasie włączania jada te 60 km i z tą prędkością włączają się do ruchu na obwodnicy. A te slalomy miedzy pasami? NA wschodniej obwodnicy widzimy nasyp na dodatkowe półtora pasa na oko gotowe tylko podbudowa asfalt i już mamy. NA AOW thebille tego nie zrobili i rozbudowa będzie niesamowicie kosztowna. Ba pas na ew. rozbudowę miedzy AOW i Stadion jest przewidziany POD ZABUDOWĘ dla małych biznesików
Państwo nie zarabia, bo nie pracuje. Czemu przestrzeganie przepisów jest tak piętnowane? Co, za mało ludzi ginie w wypadkach samochodowych?
I po co się tak rozdrabniać? Może od razy wprowadzić ograniczenie 50 km/h, to dopiero będzie dopływ gotówki ;)
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Znowu SUTRYK humanum, bezpieczny odcinek AOW, złodziejskie obniżenie max dozwolniej prędkości z 140 na 120 aby łapać i doić obywateli. Podobne sytuacje w wielu miejscach. Drogówka też lubi kroić na mandatach w podobnych miejscach. A na skrzyżowaniach gdzie plagą jest przejeżdżanie na czerwonym świetle nigdy ich nie widać. Wstyd i hańba
"Drogowcy się ugięli"...Reżim szuka kasy w kieszeniach obywateli, żeby sfinansować ukraińską awanturę. Najlepiej nie dać im zarobić wyciągając palucha do kamery. A jeśli ktoś lubi jechać szybko, to są sposoby, np. liść na tablicę rejestracyjną na elektromagnes, dostępny na Allegro. Wykiwanie złodzieja nie tylko nie jest grzechem, ale czynem zaszczytnym!
Trzepnij się w łeb, akurat Sutryk to kazał zainstalować. Doucz się.