Reklama

Padł październikowy rekord ciepła. Najcieplej w Legnicy

03/10/2023 10:59

Najcieplejszym miejscem w październiku w całym kraju okazała się dolnośląska Legnica. Odnotowano tam 29,2 stopni Celsjusza, a to oznacza, że rekord temperatury został pobity. Tak ciepło nie było jeszcze nigdy w historii pomiarów.

Aktualizacja, godz. 13


Oficjalnie został pobity miesięczny rekord temperatury powietrza w październiku. Stacja w Legnicy o godzinie 12:50 zanotowała 29.2°C. We Wrocławiu o godzinie 11 było 27,8 st. Celsjusza.


Wcześniej informowaliśmy:


Niemal sześćdziesiąt lat temu ustanowiono rekord temperatury w październiku - 28,9 stopni Celsjusza. Nie jest wykluczone, że dziś zostanie on pobity. Do kraju wkroczyły bardzo ciepłe masy powietrza. - Dotychczas rekord temperatury maksymalnej dla tego miesiąca wynosi 28.9°C i taką wartość odnotowano w Trzebiechowie w powiecie zielonogórskim 4 października 1966  - informuje profil Meteo Alert Dolny Śląsk. 

Reklama

Czy Wrocław ma szansę na rekord? Meteo Alert Dolny Śląsk twierdzi, że raczej nie. - Największe szanse będzie miała Legnica, Lubin czy Wołów - dowiadujemy się. To właśnie tam temperatury będą oscylowały wokół 28 i 29 kreski na plusie. 


Dlaczego temperatury są nadal tak wysokie jak w lecie? To wszystko z powodu napływu bardzo ciepłej masy powietrza z południa oraz południowego-zachodu Europy. W dodatku nad obszarami górskimi i podgórskimi Sudetów prognozowane jest występowanie zjawisk fenowych, które podbijać będą temperatury maksymalne na obszarze Dolnego Śląska.

Reklama

 


 


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości