Reklama

Pałacyk przy Kościuszki doczeka się rewitalizacji? Są deklaracje urzędników

08/07/2024 14:03

Miasto już trzy lata temu deklarowało opracowanie koncepcji wykorzystywania pałacyku przy ul. Kościuszki 34 we Wrocławiu. Miała ona zakładać cele społeczno-kulturalne. Dokumentacja nie powstała do dziś. Urzędnicy składają za to nowe obietnice. 

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


- Zamierzamy wykorzystywać ten obiekt na cele społeczno-kulturalne. Już trzy lata temu, kiedy miasto skorzystało z prawa pierwokupu, deklarowaliśmy takie przeznaczenie - tłumaczy portalowi TuWroclaw.com Michał Guz z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. W najbliższych miesiącach urzędnicy chcą przedstawić koncepcję na to miejsce. -  Trzeba jednak podkreślić, że będzie to wymagało dość poważnego remontu, w tym np. dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych - przekonuje dalej.

Reklama

Przypomnijmy - obecnie pałacyk ma dzierżawcę, którym jest firma TH Invest FH sp z o.o. sp. k. Umowa dzierżawy wygaśnie w tym roku. Pałacyk ma kilkunastu najemców. Działają tam m. in. biura, salon sukien ślubnych, studio tańca, kancelarie prawne czy biuro rachunkowe. 


Rozległa willa przy ul. Kościuszki 34 została wzniesiona w 1890 roku na polecenie Hansa Ulryka von Schaffgotscha. Budynek powstał, a właściwie przebudowany został zgodnie z projektem K. Heidenreicha na bazie wcześniejszego i starszego obiektu – domu G. van Heesa.

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości