Miasto już trzy lata temu deklarowało opracowanie koncepcji wykorzystywania pałacyku przy ul. Kościuszki 34 we Wrocławiu. Miała ona zakładać cele społeczno-kulturalne. Dokumentacja nie powstała do dziś. Urzędnicy składają za to nowe obietnice.
- Zamierzamy wykorzystywać ten obiekt na cele społeczno-kulturalne. Już trzy lata temu, kiedy miasto skorzystało z prawa pierwokupu, deklarowaliśmy takie przeznaczenie - tłumaczy portalowi TuWroclaw.com Michał Guz z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. W najbliższych miesiącach urzędnicy chcą przedstawić koncepcję na to miejsce. - Trzeba jednak podkreślić, że będzie to wymagało dość poważnego remontu, w tym np. dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych - przekonuje dalej.
Przypomnijmy - obecnie pałacyk ma dzierżawcę, którym jest firma TH Invest FH sp z o.o. sp. k. Umowa dzierżawy wygaśnie w tym roku. Pałacyk ma kilkunastu najemców. Działają tam m. in. biura, salon sukien ślubnych, studio tańca, kancelarie prawne czy biuro rachunkowe.
Rozległa willa przy ul. Kościuszki 34 została wzniesiona w 1890 roku na polecenie Hansa Ulryka von Schaffgotscha. Budynek powstał, a właściwie przebudowany został zgodnie z projektem K. Heidenreicha na bazie wcześniejszego i starszego obiektu – domu G. van Heesa.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze