Reklama

Palermo partnerskim miastem Wrocławia? Na przeszkodzie stanął koronawirus

18/06/2020 00:18

Prezydent miasta Jacek Sutryk zdradził w trakcie spotkania w Kinie Nowe Horyzonty, że kolejnym partnerskim miastem Wrocławia ma zostać Palermo. Na przeszkodzie podpisaniu umowy stanęła epidemia koronawirusa.

Jacek Sutryk był w środowy wieczór gościem cyklu „Moje filmy” w Kinie Nowe Horyzonty. W ramach wydarzenia odbywają się spotkania ze znanymi ludźmi związanymi z Wrocławiem, którzy opowiadają o swoich ulubionych filmach.

Prezydent naszego miasta wybrał włoski film „Wielkie piękno” w reżyserii Paolo Sorrentino. W trakcie spotkania Sutryk opowiadał m.in. o swojej miłości do Włoch, gdzie lubi m.in. jeździć na nartach, i do włoskiego jedzenia.


Zdradził też, że kolejnym miastem partnerskim Wrocławia ma zostać Palermo, które jest turystyczną, kulturalną i gospodarczą stolicą Sycylii, a także największym miastem na tej wyspie.

Reklama

W podpisaniu umowy przeszkodziła epidemia koronawirusa i na jej sfinalizowanie trzeba będzie jeszcze poczekać.


Przypomnijmy, że Wrocław współpracuje z kilkunastoma miastami na świecie, a podpisane z nimi umowy mają na celu przede wszystkim wymianę kulturalną, gospodarczą i informacyjną. Są wśród nich m.in.: Breda (Holandia), Charlotte (Stany Zjednoczone), Drezno (Niemcy), Guadalajara (Meksyk), Ramat Gan (Izrael) i Reykjavík (Islandia).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości