Reklama

Panorama Racławicka wyremontowana za 30 mln zł. Kiedy otwarcie?

01/06/2021 23:33

To największy remont Panoramy Racławickiej od czasów jej otwarcia we Wrocławiu. Po 10 miesiącach dobiega końca modernizacja 36-letniego obiektu. Koszty prac sięgają blisko 30 milionów złotych.

Panorama Racławicka została otwarta we Wrocławiu w czerwcu 1985 roku – po prawie czterdziestu latach starań. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. To zarazem pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego gatunku. Rocznie ogląda ją prawie 400 tysięcy turystów z Polski i z zagranicy.

Pod koniec lipca tego roku obiekt ma znów zostać otwarty. Na zwiedzających czeka sklep muzealny nawiązujący w swojej stylistyce do księgarń w Pawilonie Czterech Kopuł i gmachu głównym Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz nowe kasy.


W małej rotundzie, w formie mappingu na przestrzennej makiecie prezentowany będzie przebieg bitwy pod Racławicami. Na panoramicznie zaaranżowanym ciągu naściennych ekranów wyświetlana będzie zaś prezentacja multimedialna przybliżająca postać Tadeusza Kościuszki i innych bohaterów bitwy, a także historia powstawania słynnego obrazu.

Reklama

W dużej rotundzie chętni będą mogli wysłuchać nie tylko komentarza znanego widzom do tej pory, ale też kilku nowych ścieżek zwiedzania, m.in. powstałego z myślą o dzieciach.


Część prac związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa Muzeum „Panorama Racławicka” i dostosowania go do obowiązujących przepisów.


Koszt projektu wynosi blisko 30 milionów złotych, które pochodzą ze środków Unii Europejskiej.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości