Reklama

Pod topór poszło blisko 200 drzew. To była nielegalna wycinka

01/03/2023 11:24

5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który podejrzany jest o wyrąb blisko 200 olch. 41-latka na gorącym uczynku zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej w powiecie lubińskim. 

- Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy wyjeżdżał z lasu. Na przyczepie miał już załadowany swój łup. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca, wycinając drzewa, spowodował straty w kwocie ponad 65 tysięcy złotych - przekazał mł.asp. Paweł Noga z KPP w Lubinie.


Wcześniej zgłoszenie o kradzieży drewna wpłynęło do policji z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Legnicy. Ustalono, że sprawca, którym okazał się być mieszkaniec powiatu polkowickiego wycinał olchę.


- Mężczyzna nie miał dokumentów, które mogłyby poświadczyć o jego kupnie czy zezwoleniu zarządcy kompleksu na wyrąb drzewa. Jak się okazało, była to tylko część skradzionej olchy. Podejrzany większą część swojego łupu sprzedał innym osobom na opał - dodaje policjant.

Reklama

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo sprawcy może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policja przypomina, że za wycięcie drzewa w lesie bez pisemnego zezwolenia odpowiada się jak za kradzież mienia, za co w przypadku tego przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości