Reklama

Policja: Pod Leroy Merlin giną ludzie. Zróbcie coś z tym!

29/03/2023 11:21

Policja apeluje do władz Wrocławia, by te zajęły się przejściem dla pieszych na ulicy Granicznej, na wysokości Leroy Merlin. Regularnie dochodzi tu bowiem do wypadków.

Dwupasmowa ulica Graniczna między lotniskiem a rondem Witolda Pileckiego to jedno z ulubionych miejsc wrocławskich piratów drogowych. Choć regularnie pojawiają się tutaj policjanci z radarami, mało kto przestrzega na tej drodze ograniczeń prędkości.


Szczególnie groźnie jest tuż za rondem prowadzącym do AOW. Przejście dla pieszych na wysokości marketu budowlanego Leroy Merlin jest jednym z najniebezpieczniejszych we Wrocławiu. Nie dalej jak dwa tygodnie temu, potrącona w tym miejscu kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. To już kolejny podobny wypadek. Sprawa jest tak poważna, że policja zwróciła na nią uwagę podczas ostatniego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we wrocławskim ratuszu, skupiającej wszystkie miejskie instytucje i wszystkie służby związane z bezpieczeństwam na ulicach i organizacją ruchu w mieście. Policjanci przygotowali na to spotkanie statystyki: na przestrzeni ostatnich sześciu lat na przejściu na wysokości Leroy Merlin doszło do 8 zdarzeń z udziałem pieszych. Jedno z nich to wypadek śmiertelny, w trzech kolejnych przypadkach piesi zostali ciężko ranni. 

Reklama

Policja złożyła w ratuszu wniosek o dodatkowe doświelenie przejścia oraz montaż sygnalizacji świetlnej. Na razie pozostał on bez odpowiedzi urzędników.


r

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości