Reklama

Poniedziałkowe wydarzenia z Wrocławia [PODSUMOWANIE DNIA]

27/08/2018 19:48

Czym w poniedziałek żył Wrocław? Podczas gdy część komitetów na ostatnią chwilę zgłaszała chęć udziału w wyborach, koalicja Wrocław dla Wszystkich zaprezentowała swój program. Nie obeszło się też bez kolizji drogowych.

W poniedziałek minął termin zgłaszania komitetów chcących wziąć udział w wyborach samorządowych. Oznacza to, że osoby, które do dziś nie spełniły formalności, nie będą mogły startować pod swoim szyldem.


Komitet Wrocław dla Wszystkich zaprezentował siedem głównych tematów, na które chce postawić podczas kampanii wyborczej. Wśród propozycji programowych znalazły się m.in. poprawa jakości komunikacji miejskiej, budowa ogrodów kieszonkowych na osiedlach, budżetowanie zadaniowe i bon dla osób płacących podatki we Wrocławiu, ale też całodobowy gabinet ginekologiczny „bez klauzuli sumienia” i szkoła uczącą równości i tolerancji.

Reklama

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 14:00 na torowisku na skrzyżowaniu ulic Drobnera i Dubois w kierunku mostu Uniwersyteckiego. Dachowało auto prowadzone przez starszą panią. Tramwaje jechały objazdem.


Dobiegają końca prace związane z wymianą nawierzchni na torowisku tramwajowym na osi Grunwaldzkiej, na odcinku od mostu Szczytnickiego do ronda Reagana. Wysłużone płyty betonowe, którymi zabudowano torowisko 18 lat temu, aby mogły po nim jeździć autobusy, zastąpiła nawierzchnia bitumiczna. W związku z tym planowane jest wprowadzanie zmiany trasy linii tramwajowej 33.

Reklama

Wrocławska policja zatrzymała 28-latka, który w niedzielę o świcie spowodował poważnie wyglądające zdarzenie drogowe. Kierowca BMW jadąc ulicą Pereca, pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad samochodem i jadąc, uderzał w kolejne pojazdy. Łącznie uszkodził 8 aut.


Nawet 10-lat w więzieniu może spędzić 36-letnia kobieta, którą zatrzymała wrocławska policja w związku z kradzieżą markowego roweru o wartości 3,6 tys. złotych. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że kobieta z kradzieży rowerów zrobiła sobie sposób na życie, a na swoim koncie ma co najmniej 5 skradzionych jednośladów.

Reklama

Wrocławska policja zatrzymała dwóch pracowników jednego z wrocławskich sklepów ogólnospożywczych. Obaj mężczyźni podejrzani są o narażenie swojego pracodawcy na stratę 40 tys. złotych, poprzez kradzież pieniędzy za sprzedany towar.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości