Reklama

Przez Wrocław przejdzie procesja z relikwiami

21/09/2019 11:00

W najbliższą niedziele, 22 września ulicami Wrocławia przejdzie procesja z relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty. Podobne wydarzenia o charakterze dziękczynno-błagalnym organizowane są w naszym mieście co roku.

Procesja pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego rozpocznie się o godzinie 16:00 w bazylice św. Elżbiety (Kościół Garnizonowy) i przejdzie przez Rynek, pl. Solny, ul. Gepperta, ul. Kazimierza Wielkiego, pl. Wolności na pl. Franciszkańskiego, by dotrzeć do kościoła św. Stanisława i św. Doroty.


– 22-lecie wielkiej powodzi będziemy w duchu wiary i nadziei, dziękować Bożej Opatrzności w za uchronienie nas, naszego Miasta od powodzi i prosić za wstawiennictwem Świętych o Boże Błogosławieństwo na „nowy czas”. Łączyć się będziemy duchowo z wszystkimi Rodakami, których tak boleśnie dotknęła tegoroczna susza – napisał w liście skierowanym do proboszczów wrocławskich parafii ks. Arkadiusz Krziżok, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej.

Reklama

Wrocławski magistrat informuje, że w związku z uroczystościami w godzinach od 16:30 do godziny 17:00 na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości