Reklama

Przyszłość koszykarskiego Śląska wyjaśniona? Wybrano prezesa i radę nadzorczą

05/05/2021 15:30

Koniec koszykarskiego sezonu, nie oznacza końca zmian w zarządzie Śląska. WKS podał oficjalną decyzję sądu, dotyczącą kwestii właścicielskich w spółce, a także nazwiska członków nowej rady nadzorczej. Ci natomiast wybrali już nowego prezesa arządu, odwołując ze stanowiska Jarosława Strózika.

Trwająca od ponad dwóch lat walka o władzę w koszykarskim Śląsku, w trakcie minionego już sezonu osiągnęła w pewnym momencie punkt wrzenia. Przypomnijmy, że mniej więcej w połowie marca, klub miał nawet… dwóch nieuznających się wzajemnie prezesów, Macieja Zielińskiego oraz Michała Lizaka, reprezentowanych przez Fundacje „Kosynierka” (Zieliński) oraz „Waleczne Serce” (Lizak). Wszystko natomiast podszyte jest i było powiązaniami politycznymi. O całej sprawie pisaliśmy tutaj.


Legendarny koszykarz Śląska zrezygnował ze swej funkcji po siedmiu dniach. Jest on bowiem radnym Rady Miasta, a radny nie może być jednocześnie prezesem spółki współfinansowanej przez Gminę Wrocław, która użycza mu także swoich obiektów. Prezesem klubu został Jarosław Stróżyk, a sytuacja się uspokoiła, choć dalej nie było do końca wiadomo do kogo tak właściwie klub należy.

Reklama

Jak poinformował klub, sąd ostatecznie rozstrzygnął kwestie właścicielskie. Decyzją sądu z 23 kwietnia 2021 roku, właścicielami spółki Śląsk Wrocław Basketball S.A., mającymi pełne prawo do podejmowania wszelkich decyzji są:


- Fundacja „Waleczne Serce”, kierowana przez Prezes Zarządu Ewę Narkiewicz (999 udziałów)


- Michał Lizak (1 udział)


W środę, 5 maja, zwołano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które w obecności 100 procent udziałowców odwołało radę nadzorczą w składzie: Marzena Majdzik, Piotr Lech, Ryszard Lech, Andrzej Łoś i Tomasz Grabarek.

Reklama

Co więcej, wybrano także nową Radę Nadzorczą klubu. W jej odświeżony skład wchodzą:


- Waldemar Łuczak


- Dagmara Dobrowolska


- Michał Czajkowski


Decyzją nowej rady, Jarosława Stróżyka odwołano ze stanowiska pezesa zarządu. Nowym-starym prezesem koszykarskiego WKS-u został Michał Lizak. Dodatkowo nowym członkiem zarządu została prezes Fundacji „Waleczne Serce” Ewa Narkiewicz.


– Ostatnie sukcesy sportowe, a także obecne, jednoznaczne wyjaśnienie spraw właścicielskich to świetna wiadomość dla odradzającego się Śląska. Wierzę, że brązowy medal to dopiero początek drogi do sukcesów i wielkich emocji, które czekają kibiców w nadchodzących sezonach – mówi Michał Lizak. – Ostatnie miesiące i zmagania organizacyjne i właścicielskie, których doświadczyliśmy tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że mieszanie koszykówki z polityką czy własnymi interesami lub ambicjami nikomu nie służy. Być może w ostatnim sezonie kosztowało to nasz klub 2. miejsce w tabeli przed fazą play-off i udział w wielkim finale. To się więcej nie może powtórzyć i zrobimy wszystko, by do tego już nigdy nie doszło – dodał prezes zarządu.


Bartosz Królikowski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości