Reklama

Renata Granowska wraca do Jacka Sutryka

28/05/2024 12:21

Renata Granowska z Platformy Obywatelskiej i Ryszard Kessler z Lewicy zostali wiceprezydentami Wrocławia. Granowska będzie odpowiadała za sprawy społeczne i fundusze unijne, natomiast Kessler - za edukację.

Informacje o nominacjach podał prezydent Jacek Sutryk na konferencjach prasowych. Wiceprezydenta Ryszarda Kesslera prezydent Wrocławia zaprezentował w obecności między innymi lidera Lewicy Włodzimierza Czarzastego. Ryszard Kessler to wrocławski politolog i wykładowca akademicki.


Natomiast na prezentacji Renaty Granowskiej zabrakło lider dolnośląskiej PO posła Michała Jarosa, a partię reprezentował Bogdan Zdrojewski.


Przypomnijmy, że Renata Granowska była już wiceprezydentem za poprzedniej kadencji Jacka Sutryka, ale na początku roku zrezygnowała z tego stanowiska. Postanowiła wesprzeć szykującego się do startu w wyborach prezydenckich Michała Jarosa, a pytana o ocenę rządów Jacka Sutryka odpowiedziała, że zasłużył na "dostateczny".

Reklama

Teraz w ramach umowy PO z Jackiem Sutrykiem objęła urząd pierwszego zastępcy prezydenta, a Platforma ma w ramach tego porozumienia wskazać kandydata na jeszcze jednego zastępcę. W tej chwili nie wiadomo, kto to będzie.


Z naszych informacji wynika, że żaden z kandydatów zaproponowanych przez Michała Jarosa nie został zaakcpetowany przez prezydenta.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości