Reklama

Śląsk, Legia i Lech zagrają w Brzegu Dolnym. We wrześniu druga edycja turnieju MicoCup

15/08/2018 23:25

Już po raz drugi do Brzegu Dolnego zawitają najlepsze Akademie Piłkarskie - m.in. Śląska Wrocław, Legii Warszawa, Lecha Poznań czy Zagłębia Lubin. Młodzieżowy turniej MicoCup, którego ambasadorem jest bramkarz WKS-u Jakub Słowik, rozegrany zostanie w weekend 21-23 września.

Aż 150 dobrze zapowiadających się piłkarzy weźmie udział w drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego MicoCup w kategorii wiekowej U-13. W dniach 21-23 września na boiskach KHS Rokita w Brzegu Dolnym zagrają najlepsze młodzieżowe akademie piłkarskie w kraju - AP Jagiellonii Białystok, AP Lecha Poznań, AP Lechii Gdańsk, AP Legii Warszawa, AP Pogoni Szczecin, AP Zagłębia Lubin, AP Śląska Wrocław, AP Górnika Zabrze, AP Piotra Reissa i AP Brzeg Dolny.


- Na ten wspaniały turniej przyjeżdżają chłopcy, którzy mogą zrobić dużą karierę - twierdzi Jakub Słowik, bramkarz Śląska Wrocław. - Takie zawody są dla nich szansą pokazania się, ogrania się i rywalizacji z rówieśnikami - dodaje piłkarz. Zawodnik WKS-u i reprezentant Polski już po raz drugi jest ambasadorem turnieju MicoCup. Jego obecność na trybunach ma zachęcić wszystkich zawodników do wzmożonej walki, a młodym piłkarzom Śląska pomóc poprawić 8. miejsce z ubiegłego roku. Dodatkową motywacją do zaciętej rywalizacji będą czujne oczy łowców talentów. Dodajmy, że Jakub Słowik już po raz drugi będzie ambasadorem turnieju.

Reklama

- MicoCup to naprawdę mała Ekstraklasa. W zeszłym roku poziom był bardzo wysoki. W tym roku z pewnością będzie tak samo, ponieważ do Brzegu Dolnego zjeżdżają najlepsze marki piłkarskie w kraju - zachęca Robert Wożniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora turnieju. Przed rokiem triumfowała Pogoń Szczecin, która wyprzedziła Jagiellonię Białystok i Lecha Poznań. W połowie stawki uplasowali się piłkarze z FC Wrocław Academy, których w tym roku zabraknie. Tabelę zamknął wtedy gospodarz turnieju. - W tym roku postaramy się poprawić ten wynik - zapewnia Bartłomiej Malesza, prezes AP Brzeg Dolny.


10 drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy. Pierwszego dnia turnieju każda z nich rozegra po 4 spotkania grupowe. Najlepszych pięć zespołów powalczy drugiego dnia o miejsca 1-5. Druga piątka zagra o miejsca 6-10. Każda drużyna w dwa dni zagra łącznie 8 spotkań. Mecze trwać będą po 25 minut. Robert Woźniak zdradza, że organizatorzy przygotowali w tym roku niespodziankę. Będzie to szkolenie dla trenerów prowadzone przez koordynatorów najlepszych akademii w Polsce wraz z treningami pokazowymi. Szkolenie zostanie objęte patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończeniu szkolenia trenerzy dostaną certyfikaty.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości