Reklama

Śmierć na WOW, zarzuty dla 16-latka i zielonych pomysł na upał [PODSUMOWANIE DNIA]

08/08/2018 00:55

Czym we wtorek żył Wrocław? W nocy śmierć w wyniku potrącenia poniosło dwoje pieszych, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, przedstawiciele partii Zieloni przedstawili swoje pomysły na upały, a nastolatek z Nadodrza zasiadł na ławie oskarżonych w procesie o usiłowanie zabójstwa. Zapraszamy na podsumowanie dnia.

* Nastolatek z wrocławskiego Nadodrza zasiada na ławie oskarżonych w procesie o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło 3 grudnia ubiegłego roku. Chłopak około godziny 13:00 miał ugodzić nożem nieznanego mu wcześniej 41-latka. – Zaraz zobaczysz, że nie ma większego kozaka ode mnie – te słowa na chwilę przed zdarzeniem z ust młodego wrocławianina miał usłyszeć jeden ze świadków zeznających we wtorek przed wrocławskim sądem.


* W sobotę były ksiądz, Jacek Międlar, promował na wrocławskim Rynku swoją nacjonalistyczną książkę "Moja walka o prawdę". Towarzyszyła temu lewicowa kontrmanifestacja. Ostatecznie spotkanie zostało przerwane przez magistrat. We wtorek działacze Razem Wrocław złożyli w urzędzie miasta wniosek zapytanie, na jakiej podstawie zezwolił na to spotkanie autorskie.

Reklama

* W najbliższy piątek (10 sierpnia) rozpocznie się naprawa uszkodzonego elementu mostu Sikorskiego. Przypomnijmy, że krzyżulec - ważny element przeprawy - został zniszczony po tym, jak w most wjechał 24-letni pijany kierowca.


* Powoli kończą się roboty drogowe na ulicy Opatowickiej. Zniknęły już utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego, a autobusy mogą już korzystać z pętli autobusowej.


* W pierwszej połowie niedzielnego spotkania Śląska Wrocław z Lechem Poznań na murawę wbiegł jeden z kibiców. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, znalazł się pod sektorem fanów Lecha, po czym obrócił się, ściągnął spodnie i zaprezentował swoje nagie pośladki. Niespiesznie został ujęty przez ochronę, a następnie przekazany policjantom. Teraz grozi mu nawet kara 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

* Więcej zieleni i publicznych wodopojów, nowe standardy planowania przestrzennego i realna walka ze zmianami klimatu – to postulaty partii Zieloni, które mają pomóc wrocławianom w walce z upałem. Zdaniem tej formacji, zmiana miejskich priorytetów dotyczących upałów ma sprawić, że łatwiej będzie nam przetrwać dni, w które za oknem panują „tropiki”.


* W lipcu wrocławskie lotnisko obsłużyło o blisko 19 proc. podróżnych więcej niż przed rokiem. To już drugi z rzędu rekordowy miesiąc w historii portu. Tanie linie odnotowały wzrost o ponad 27 proc., a przewoźnicy sieciowi o blisko 17 proc. Z wakacyjnej oferty biur podróży skorzystało już ponad 100 tys. podróżnych.

Reklama

* W Wietnamie rozpoczyna się wizyta gospodarcza Dolnego Śląska. Jej organizatorem jest Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, wspierana przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City. Głównym celem misji jest przedstawienie oferty eksportowej i umożliwienie wejścia na rynek wietnamski małym i średnim firmom z naszego regionu.


* Moda na jedzenie z food trucków rozpoczęła się prawie pięć lat temu. Teraz przeżywa prawdziwy rozkwit. Jeszcze w 2014 roku we Wrocławiu było ich około 10, obecnie można tu kupić jedzenie już z ponad 60 tego typu pojazdów.

Reklama

* Amazon zakończył czwarty przegląd wynagrodzeń w Polsce i wprowadza zmiany w pensjach, także we Wrocławiu. Jednocześnie planuje zwiększyć zatrudnienie w pięciu polskich oddziałach.


* W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodniej obwodnicy Wrocławia przy zjeździe na Blizanowice doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Zostały potrącone przez samochód osobowy marki renault.


* Sezon 2018 dopiero się zakończył, ale władze Panthers Wrocław już rozpoczynają pierwsze ruchy transferowe. Już w styczniu do drużyny dołączy Daniel Jagodziński - reprezentant Polski, który do tej pory grał w barwach Tychy Falcons.

Reklama

* WKK Wrocław, beniaminek koszykarskiej pierwszej ligi, zaprezentował pierwszego pozyskanego zawodnika. To doskonale znany w stolicy Dolnego Śląska Jakub Koelner, który wraca do WKK, gdzie ma być liderem zespołu. - Nigdy nie czułem się tak dobrze - zapewnia koszykarz.


* Zgodnie z założeniami sztabu szkoleniowego, 6 sierpnia ruszyły przygotowania siatkarzy Gwardii Wrocław do nowego sezonu. Zespół spotkał się w "Starej Piwnicy", a po krótkim przedstawieniu się każdego z obecnych, Gwardziści zaliczyli pierwszą jednostkę treningową w hali przy Krupniczej. Okres przygotowawczy potrwa praktycznie do końca września.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości