Reklama

Studenci z Wrocławia siedzą na krzesłach z kartonu. "Są całkiem wygodne"

24/11/2023 14:37

Studenci WSB Merito przy ul. Fabrycznej 14 g zajęcia mają w sali, gdzie zarówno krzesła, jak i stoły są wykonane z... kartonu. Czy to kwestia oszczędności? Absolutnie nie. To nowa, ekologiczna strategia WSB Merito. 

- Włókna, z których wykonane są krzesła w 80 proc. pochodzą z recyclingu, tzn. że ten karton już wcześniej był w użyciu - mówi Katarzyna Saranek, rzecznik prasowa wrocławskiej WSB Merito. - Nawet jeśli się zniszczy, to jeszcze raz będzie można poddać go recyclingowi. Rozważaliśmy polakierowanie tych krzeseł, ale nie są to środki ekologiczne. A chcieliśmy iść tu w kierunku ekologii, nawet kosztem krótszej trwałości tych mebli. 


ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ


Studenci mają tu zajęcia od 30 września, głównie w weekendy. - Po pierwszym zjeździe przyszłyśmy do sali z obawą, co to będzie. Ale okazało się, że studenci bardzo szanują meble. Nikt niczego nie popisał. Powiesiłyśmy też regulamin korzystania z sali - dodaje Agata Natalli, zastępca kanclerza Uniwersytetu WSB Merito. To ona jest pomysłodawczynią aranżacji sali. 

Reklama

Czego nie wolno na krzesłach z kartonu? 


- W sali nie można jeść posiłków ani pić, trzeba się powstrzymać przed notowaniem na blatach. Prosimy po prostu o to, by traktować te meble z szacunkiem - apeluje Katarzyna Saranek. 


Jak się siedzi na kartonowych krzesłach? Okazuje się, że wcale nie jest źle. 


- Siedzi się bardzo wygodnie. Wyglądają niepozornie, ale jak się siedzi, to nie czuje się nawet tego, że krzesło wykonane jest z kartonu - mówi Gabriela Lubas, studentka WSB Merito. 


- Na początku wydawało się, że to strasznie tak usiąść na czymś z kartonu, ale nic się nie łamie, krzesło jest stabilne - dodaje Władym Harmasz. 

Reklama

Na krześle z kartonu, przy kartonowym biurku siedzą też wykładowcy. - Sali raczej nie będziemy wykorzystywać podczas ćwiczeń, na których będą przeprowadzane kolokwia, bo łatwo byłoby tu ściągać z uwagi na okrągłe stoły - podsumowuje Saranek. - Natomiast ci wykładowcy, którzy prowadzą kreatywne zajęcia, już ustawiają się w kolejce do tej sali. 


Na WSB Merito powstały jeszcze dwie inne sale we współpracy ze studentami i firmami, które są sponsorami mebli. Jest to efekt nowej strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2022 - 2025, która stawia na ochronę środowiska. Zorganizowano m.in. konkurs na sale ćwiczeniowe. Sale projektowali studenci, a część zaproponowanych przez nich elementów została wykorzystana przez sponsorów wyposażenia poszczególnych sal. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości