Reklama

Świąteczne iluminacje już świecą, a pod Wrocławiem powstają nowe gumy i cukierki [PODSUMOWANIE DNIA]

04/12/2018 19:43

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze trzy tygodnie, a oficjalne rozświetlenie miejskiej choinki dopiero w czwartek – świąteczne iluminacje już świecą… w obawie przed wandalami. Pod Wrocławiem rusza centrum, w którym projektowane i testowane będą nowe smaki gum do żucia i cukierków popularnych marek. Sprawdź, czym jeszcze dziś żył Wrocław.

Maciej Bluj zakończył pracę we wrocławskim magistracie – taki komunikat we wtorek po południu podało biuro prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia. Oznacza to, że z ratusza odchodzi ostatni z czterech wiceprezydentów, którzy w poprzedniej kadencji współpracowali z Rafałem Dutkiewiczem.


Choć oficjalne rozświetlenie choinki na wrocławskim Rynku i pozostałych świątecznych iluminacji tradycyjnie zaplanowano na 6 grudnia, to część dekoracji już teraz po zmroku przywdziewa świąteczne barwy. Powód? Obawa przed wandalami.

Reklama

W Bielanach Wrocławskich otwarta została pilotażowa fabryka gum do żucia i cukierków. To kolejny dział Centrum Badań, Rozwoju i Jakości firmy Mondelez. To tutaj powstawać mają receptury nowych produktów, które za jakiś czas trafiają na półki sklepowe w różnych częściach świata.


Nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 1 GB mobilnego Internetu za 0 zł miesięcznie – taką ofertą zachęcał do przeniesienia numeru szwedzki operator komórkowy Rebtel. Teraz firma znika z polskiego rynku i ostrzega klientów, że jeśli do 3 stycznia nie przeniosą swojego numeru do innego operatora, wygaśnie.

Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu jest pierwszą instytucją korzystającą z pierwszej na polskim rynku usługi umożliwiającej bieżący monitoring i lokalizację miejsc, z których w danym momencie dzwoni najwięcej osób chcących zgłosić awarię na numer alarmowy np. wrocławskiego pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego 994.


Policjanci z Wrocławia znaleźli na terenie Starego Miasta koparkę wartą blisko 600 tys. zł, zgłoszoną jako utracona w woj. śląskim. A wszystko zaczęło się od awantury na budowie.

Reklama

Gdy jadący autobusem wrocławianin  zaobserwował dziwnie zachowanie kierowcy pojazdu poruszającego się przed nim, zareagował  natychmiast - wybiegł z autobusu zabierając kluczyki nietrzeźwemu mężczyźnie.


Po godzinie 6 na ulicy Żmigrodzkiej - przy wyjeździe z pętli tramwajowej Poświętne - doszło do kolizji samochodu osobowego z tramwajem. Z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno pasażerowie MPK, jak i kierowcy, bowiem pojazdy blokują jeden pas ruchu w kierunku centrum miasta.


P o południu zepsuty tramwaj uniemożliwił przejazd przez skrzyżowanie Piłsudskiego i Komandorskiej. Ze względu na awarię 6 linii tramwajowych przez kilkadziesią minut kursowało objazdami.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości