Reklama

Ostatni z zastępców Dutkiewicza zakończył pracę we wrocławskim magistracie

04/12/2018 22:11

Maciej Bluj zakończył pracę we wrocławskim magistracie – taki komunikat we wtorek po południu podało biuro prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia. Oznacza to, że z ratusza odchodzi ostatni z czterech wiceprezydentów, którzy w poprzedniej kadencji współpracowali z Rafałem Dutkiewiczem.

Obecny prezydent Jacek Sutryk we wtorek podziękował Blujowi za dotychczasową pracę w magistracie. Był już wiceprezydent odpowiadał za inwestycje, pozyskiwanie finansowania zewnętrznego i rozwój start-upów. Z wrocławskim urzędem związany był od 1996 roku, stanowisko wiceprezydenta piastował od 2017 roku.


Przypomnijmy, że po wyborach wiceprezydentami Wrocławia już wcześniej przestali być Wojciech Adamski, Adam Grehl oraz Magdalena Piasecka. Ostatnia została wybrana radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Dwóch pozostałych pod koniec listopada zastąpili Renata GranowskaSebastian Lorenc, który otrzymali stanowiska na mocy umowy koalicyjnej prezydenta Sutryka i Platformy Obywatelskiej.

Reklama

W ciągu najbliższych dni mamy poznać nazwisko kolejnego wiceprezydenta. Tego ma wskazać Nowoczesna. Na giełdzie nazwisk najpoważniejszym kandydatem jest Adam Zawada, wiceprezes spółki Stadion Wrocław.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości