Czas między 7.30, a 7.45 to pora, kiedy z komunikacji miejskiej we Wrocławiu korzysta najwięcej pasażerów - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych dla urzędu miejskiego. W autobusach i tramwajach jest w tym czasie średnio aż 66 407 osób. Po 8 rano liczba ta spada już o jedną trzecią. Które linie tramwajowe i autobusowe są w ciągu dnia najbardziej obciążone? Są też takie dane!
NAJBARDZIEJ OBCIĄŻONE LINIE TRAMWAJOWE I AUTOBUSOWE - KLIKNIJ I ZOBACZ
Jeżdżąc po Wrocławiu częściej korzystamy z tramwajów, niż autobusów. Łącznie w ciągu całego badania, w godzinach od 5.30 do 18.00, komunikacją miejską przejechało 1 481 662 pasażerów (wielu z nich kilkukrotnie), z czego 612 963 korzystało z autobusów, a 868 699 - z tramwajów.
Przez te miejsca przewija się w ciągu dnia najwięcej pasażerów MPK
NAJBARDZIEJ OBCIĄŻONE LINIE TRAMWAJOWE I AUTOBUSOWE - KLIKNIJ I ZOBACZ
Najbardziej zapchane autobusy jeżdżą przez Wojszyce (w szczytowych godzinach napełnienie dochodziło do 70%) oraz Tarnogaj i Przedmieście Oławskie. O wolne miejsce w MPK najłatwiej na Jerzmanowie, Jarnołtowie, Strachowicach, Osińcu, Maślicach i Księżu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wrocławska komunikacja jest najgorsza w Polsce. To jest katastrofa
Nic dziwnego, że na Wojszycach autobusy są najbardziej załadowane, skoro 612 i 112 mają jeździć raz na godzinę, a i tak często nie przyjeżdżają wcale...
Wrocławska komunikacja jest najgorsza w Polsce. To jest katastrofa
Nic dziwnego, że na Wojszycach autobusy są najbardziej załadowane, skoro 612 i 112 mają jeździć raz na godzinę, a i tak często nie przyjeżdżają wcale...