Reklama

W tych autobusach i tramwajach jest największy tłok. Oto numery linii

10/12/2024 09:30

Czas między 7.30, a 7.45 to pora, kiedy z komunikacji miejskiej we Wrocławiu korzysta najwięcej pasażerów - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych dla urzędu miejskiego. W autobusach i tramwajach jest w tym czasie średnio aż 66 407 osób. Po 8 rano liczba ta spada już o jedną trzecią. Które linie tramwajowe i autobusowe są w ciągu dnia najbardziej obciążone? Są też takie dane!

NAJBARDZIEJ OBCIĄŻONE LINIE TRAMWAJOWE I AUTOBUSOWE - KLIKNIJ I ZOBACZ

Jeżdżąc po Wrocławiu częściej korzystamy z tramwajów, niż autobusów. Łącznie w ciągu całego badania, w godzinach od 5.30 do 18.00, komunikacją miejską przejechało 1 481 662 pasażerów (wielu z nich kilkukrotnie), z czego 612 963 korzystało z autobusów, a 868 699 - z tramwajów.

Przez te miejsca przewija się w ciągu dnia najwięcej pasażerów MPK

  • Dworzec Główny 89 788 osób
  • Galeria Dominikańska  74 586 osób
  • Arkady (Capitol) 66 269 osób
  • Park Staromiejski/ Wzgórze Partyzantów 54 113 osób
  • Rynek/ Narodowe Forum Muzyki 53 347 osób
  • Urząd wojewódzki/Poczta Głowna  52 096 osób

NAJBARDZIEJ OBCIĄŻONE LINIE TRAMWAJOWE I AUTOBUSOWE - KLIKNIJ I ZOBACZ

Najbardziej zapchane autobusy jeżdżą przez Wojszyce (w szczytowych godzinach napełnienie dochodziło do 70%) oraz Tarnogaj i Przedmieście Oławskie. O wolne miejsce w MPK najłatwiej na Jerzmanowie, Jarnołtowie, Strachowicach, Osińcu, Maślicach i Księżu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/12/2024 10:25
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Asia - niezalogowany 2024-12-11 12:15:21

    Wrocławska komunikacja jest najgorsza w Polsce. To jest katastrofa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    X - niezalogowany 2024-12-11 21:02:00

    Nic dziwnego, że na Wojszycach autobusy są najbardziej załadowane, skoro 612 i 112 mają jeździć raz na godzinę, a i tak często nie przyjeżdżają wcale...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości