W weekend w hali Kosynierka zostanie rozegrany Turniej o Puchar Macieja Zielińskiego. Przy okazji zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na "Drużynę Marzeń" Ślaska Wrocław.
To druga edycja Turnieju o Puchar Macieja Zielińskiego. Rok temu impreza została zorganizowana w Twardogórze, ale organizatorzy postanowili przenieść ją do Wrocławia.
- Chcemy podnieść rangę turnieju i chcemy, aby już na stałe wpisała się w kalendarz przedsezonowych turniejów - tłumaczył Maciej Zieliński, prezes koszykarskiego Śląska. - Poza tym chcemy przy okazji przedstawić kibicom drużynę. Będzie tez okazja do zagrania we własnej hali i obrzucania koszy. To też nie jest bez znaczenia przed startem sezonu - dodaje były wybitny zawodnik wrocławskiego zespołu.
Tegoroczny turniej zostanie rozegrany w formule final four. Pierwszego dnia zostaną rozegrane półfinały, a drugiego mecz o trzecie miejsce i wielki finał. Poza Śląskiem udział w imprezie weźmie Radex Szczecin, Stal Ostrów oraz SIDEn Toruń.
- To czołowe zespoły pierwszej ligi, które powinny w nadchodzącym sezonie odegrać kluczowe role. To gwarantuje duże emocje - komentuje Maciej Szlachtowicz, menadżer koszykarskiego Śląska.
Rywalizacja w Turnieju to nie wszystko. Podczas sobotniego starcia Śląska z Radex Szczecin zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na "Drużynę Marzeń" Ślaska. W związku z tym organizatorzy imprezy przygotowali niespodziankę dla kibiców. W hali pojawią się byłe gwiazdy wrocławskiego zespołu oraz zostaną zawieszone ogromne zdjęcia gwiazd.
- Mamy potwierdzony przyjazd kilkudziesięciu byłych zawodników Śląska. Będzie przynajmniej jeden zawodnik z zagranicy, ale na razie nie chcę zdradzić, kto - z uśmiechem opowiada Szlachtowicz. Na koniec dodaje: - To będzie wielka atrakcja dla kibiców Śląska spotkać się z byłymi gwiazdami wrocławskiego zespołu.
Na tym nie koniec koszykarskich atrakcji, które będą miały miejsce w weekend w Kosynierce. - Tak naprawdę to będzie wielki piknik koszykarski. Poza meczami turniejowymi zagrają ze sobą młode zespoły Śląska i Turowa Zgorzelec oraz Śląsk trzecioligowy z drużyną z Katów Wrocławskich. Każdy kibic koszykówki z naszego miasta powinien znaleźć się w weekend w Kosynierce - opowiada Maciej Szlachtowicz.
Terminarz Turnieju
22 września: Stal Ostrów - SIDEn Toruń (godz. 16), Śląsk - Radex Szczecin; 23 września: mecz bez udziału Śląska (godz. 14), mecz z udziałem Śląska (godz. 17)
Ceny biletów na Turniej: 15 złotych - bilet normalny, 10 złotych - bilet ulgowy, 8 złotych - bilet dla członków Klubu Kibica "Kosynierzy"
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze