Reklama

W weekend w Kosynierce wielkie święto koszykówki

19/09/2012 00:00

W weekend w hali Kosynierka zostanie rozegrany Turniej o Puchar Macieja Zielińskiego. Przy okazji zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na "Drużynę Marzeń" Ślaska Wrocław.

To druga edycja Turnieju o Puchar Macieja Zielińskiego. Rok temu impreza została zorganizowana w Twardogórze, ale organizatorzy postanowili przenieść ją do Wrocławia.


 


- Chcemy podnieść rangę turnieju i chcemy, aby już na stałe wpisała się w kalendarz przedsezonowych turniejów - tłumaczył Maciej Zieliński, prezes koszykarskiego Śląska. - Poza tym chcemy przy okazji przedstawić kibicom drużynę. Będzie tez okazja do zagrania we własnej hali i obrzucania koszy. To też nie jest bez znaczenia przed startem sezonu - dodaje były wybitny zawodnik wrocławskiego zespołu.

Reklama

 


Tegoroczny turniej zostanie rozegrany w formule final four. Pierwszego dnia zostaną rozegrane półfinały, a drugiego mecz o trzecie miejsce i wielki finał. Poza Śląskiem udział w imprezie weźmie Radex Szczecin, Stal Ostrów oraz SIDEn Toruń.


 


- To czołowe zespoły pierwszej ligi, które powinny w nadchodzącym sezonie odegrać kluczowe role. To gwarantuje duże emocje - komentuje Maciej Szlachtowicz, menadżer koszykarskiego Śląska.

Rywalizacja w Turnieju to nie wszystko. Podczas sobotniego starcia Śląska z Radex Szczecin zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na "Drużynę Marzeń" Ślaska. W związku z tym organizatorzy imprezy przygotowali niespodziankę dla kibiców. W hali pojawią się byłe gwiazdy wrocławskiego zespołu oraz zostaną zawieszone ogromne zdjęcia gwiazd.

Reklama

 


- Mamy potwierdzony przyjazd kilkudziesięciu byłych zawodników Śląska. Będzie przynajmniej jeden zawodnik z zagranicy, ale na razie nie chcę zdradzić, kto - z uśmiechem opowiada Szlachtowicz. Na koniec dodaje: - To będzie wielka atrakcja dla kibiców Śląska spotkać się z byłymi gwiazdami wrocławskiego zespołu.


 


Na tym nie koniec koszykarskich atrakcji, które będą miały miejsce w weekend w Kosynierce. - Tak naprawdę to będzie wielki piknik koszykarski. Poza meczami turniejowymi zagrają ze sobą młode zespoły Śląska i Turowa Zgorzelec oraz Śląsk trzecioligowy z drużyną z Katów Wrocławskich. Każdy kibic koszykówki z naszego miasta powinien znaleźć się w weekend w Kosynierce - opowiada Maciej Szlachtowicz.

Reklama

 


Terminarz Turnieju


 


22 września: Stal Ostrów - SIDEn Toruń (godz. 16), Śląsk - Radex Szczecin; 23 września: mecz bez udziału Śląska (godz. 14), mecz z udziałem Śląska (godz. 17)


 


Ceny biletów na Turniej: 15 złotych - bilet normalny, 10 złotych - bilet ulgowy, 8 złotych - bilet dla członków Klubu Kibica "Kosynierzy"


mw

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości