Do 17 lutego można było składać projekty w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 741 wniosków drogą elektroniczną oraz 12 w tradycyjnej formie papierowej trafiło w tym czasie do biura ds. Partycypacji Społecznej. Nie jest to jeszcze ostateczne liczba, ponieważ projekty wysłane pocztą mogły jeszcze spływać do końca tygodnia.
Tegoroczna edycja WBO będzie zdecydowanie zielona, ponieważ aż 203 projekty dotyczyły zieleni i rekreacji. W dalszej kolejności popularnością cieszyły się pomysły pieszo-rowerowe (170), drogowe (107), sport (60), komunikacja zbiorowa (54), podwórka (40), place zabaw (25), rewitalizacja (22). Pozostałe 60 projektów zostały sklasyfikowane jako inne.
Najbardziej aktywni byli mieszkańcy w rejonie nr 1 - do którego zaliczamy Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki i Przedmieście Świdnickie. Zgłoszono tutaj aż 84 wniosków. Na drugim biegunie znajduje się rejon nr.11 (Kuźniki, Nowy Dwór i Muchobór Mały) – tylko 11 projektów.
W największym progu wydatków do 1 000 000zł zgłoszonych zostało ponad 140 wniosków.
Teraz wszystkie zgłoszone projekty zostaną dokładnie zweryfikowane pod kątem formalnym. Weryfikacja potrwa do końca maja, następnie wszyscy liderzy dostaną informacje czy ich projekty zostały ocenione pozytywnie, negatywnie bądź co trzeba w nich jeszcze poprawić w czerwcu i lipcu. Po tym czasie nastąpi ostateczna weryfikacja.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze