Wraz z początkiem 2017 roku rozpoczęło się przyjmowanie wniosków do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku do dyspozycji mieszkańców jest 25 mln złotych na inwestycje ogólnomiejskie i rejonowe.
W poniedziałek, 2 stycznia miasto uruchomiło interaktywny formularz, przy pomocy którego można zgłaszać projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Osoby mające pomysł na „ulepszanie Wrocławia” w kwestionariuszu muszą podać swoje dane oraz opisać swoją propozycję i podać szacunkowy koszt zadania. Dodatkowo formularze w formie papierowej można składać w urzędzie przy ul. G. Zapolskiej 4.
Podobnie jak w poprzedniej edycji będziemy głosować na zadania ogólnomiejskie (do 1 mln złotych) oraz rejonowe w dwóch progach kwotowych (do 750 tys. zł oraz do 250 tys. zł). Na realizację projektów ogólnomiejskich w tym roku miasto przeznaczy 4 mln złotych, reszta pieniędzy zostanie podzielona pomiędzy rejony – dla każdego z czternastu rejonów zostało zarezerwowane 1,5 mln złotych.
Projekty można składać do 17 lutego. W przyszłym tygodniu ma się rozpocząć seria spotkań konsultacyjnych, podczas których przyszli liderzy będą mogli przedyskutować swój pomysł zarówno z przedstawicielami miasta, jak i sąsiadami. Harmonogram spotkań dostępny jest tutaj.
Głosowanie na projekty WBO 2017 odbędzie się we wrześniu. Zwycięskie projekty zostaną wpisane do planów inwestycyjnych Wrocławia na 2018 rok.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze