Reklama

We Wrocławiu przybywa Świadków Jehowy. Budują kolejne miejsce swoich spotkań

11/04/2023 09:53

Sala Królestwa, kolejne wrocławskie miejsce spotkań Świadków Jehowy, powstanie na Żernikach. We Wrocławiu jest ponad 2600 członków tego związku wyznaniowego, a ich liczba ciągle rośnie.

Wrocławscy Świadkowie Jehowy nie mieszczą się już w swoich Salach Królestwa, zlokalizowanych przy ulicach Reymonta, Ołtaszyńskiej i Czernickiej (boczna Kiełczowskiej). "Miejsce wielbienia" przy Reymonta powstało od zera, natomiast dwie pozostałe lokalizacje to zaadoptowane w tym celu gotowe budynki. 


Aby zapewnić wyznawcom Jehowy więcej powierzchni, Świadkowie złożyli do magistratu dwa wnioski o pozwolenie na budowę. Jeden dotyczy rozwoju działającego już miejsca spotkań, a drugi - budowy nowego.

Reklama

Sala Królewstwa na Ołtaszynie ma zostać rozbudowana - chcą przekształcić stojący na działce nr 1 budynek mieszkalno-magazynowo-usługowy na budynek zboru. W planie jest też rozbudowa obiektów gospodarczych. Wniosek o pozwolenie złożyli do miasta 7 kwietnia i czekają na decyzję.


"Obiekt pozbawiony przepychu" będą budować ochotnicy


Druga planowana przez Świadków Jehowy inwestycja we Wrocławiu to budowa nowego obiektu między ulicami Żernicką i Objazdową. Wniosek o pozwolenie na nią trafił do magistratu 23 marca i wciąż jest rozpatrywany.


- Projekt we Wrocławiu jest jednym z wielu tego typu jakie w tym roku będą realizowane zarówno w Polsce, Europie i na świecie. To odpowiedź na rosnące potrzeby. Większość naszych lokalnych zborów spotyka się w trzech istniejących Salach Królestwa we Wrocławiu, ale w miarę wzrostu liczby wyznawców to nie wystarcza. Stąd decyzja o budowie nowego obiektu - mówi Krzysztof Cichocki, zastępca rzecznika Świadków Jehowy w regionie dolnośląskim.

Reklama

I dodaje, że Sala Królestwa przy ulicy Objazdowej 59 będzie pozbawionym przepychu, skromnym obiekty o prostej, estetycznej, pasującej do otoczenia bryle. W środku powstaną dwa pomieszczenia: duża sala wykładowa na 140 osób, oraz druga, mniejsza sala na 20 osób. Budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.     


Start budowy budynku na Żernikach jest zaplanowany na listopad. Prace mają potrwać cztery miesiące. W realizacji inwestycji, oprócz profesjonalistów, będą brali udział także ochotnicy spośród Świadków Jehowy. Budowa jest finansowa z dobrowolnych datków, przekazywanych na ogólnoświatową działalność.

Reklama

Zaproszony każdy ciekawy planu Boga wrocławianin 


- W nowej Sali Królestwa, podobnie jak w innych tego typu miejscach w Polsce, każdego tygodnia będą odbywać się chrześcijańskie zebrania, których uczestnicy będą poznawać Biblię. Aby przyjść na zebranie Świadków Jehowy, nie trzeba być jednym z nich. Każdy mieszkaniec Wrocławia, który będzie chciał dowiedzieć się więcej o tym, czego uczy Biblia na temat przyszłości, jaki jest Bóg i jaki ma plan dla ludzi, będzie mile widzianym gościem. Po wejściu do Sali Królestwa można zająć dowolnie wybrane miejsce i po prostu skorzystać z programu. W Salach Królestwa nie prowadzi się też żadnych zbiórek pieniędzy - zaprasza Cichocki.


We Wrocławiu aktualnie jest ponad 2600 Świadków Jehowy, którzy należą do 25 zborów (21 polskojęzycznych, angielskojęzycznego, ukraińskojęzycznego, migowego i dwóch rosyjskojęzycznych).

Reklama

Tutaj powstanie nowa Sala Królestwa Świadków Jehowy:


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości