Reklama

We Wrocławiu skrzyżowania jak labirynty. Słupków będzie przybywać

17/02/2023 16:36

Rejon skrzyżowania ulic Ołbińskiej, Wincentego i Słowiańskiej to kolejne miejsce, które może przypominać drogowy labirynt. Rzędy jaskrawych słupków zastanawiają kierowców samochodów, a urzędnicy tłumaczą, że pachołki mają poprawić bezpieczeństwo. 

O drogowym labiryncie pisaliśmy w połowie stycznia tego roku. Sprawa dotyczyła ronda Gajowa - Dawida w centrum Wrocławia. Niektórzy mieszkańcy tłumaczyli nam, że gąszcz słupków utrudnia życia, inni wskazywali, że wreszcie jest bezpieczniej, a zaparkowane auta nie zasłaniają skrzyżwania. Urzędnicy wyjaśnili, że o takie zabezpieczenia wnioskowała sama rada osiedla.


Tym razem sygnał o labiryncie dostaliśmy od mieszkańców Nadodrza. - Po co te wszystkie kołki? Niech mi ktoś wytłumaczy - pyta mieszkanka. W ratuszu znów rozwiewają wątpliwości.

Reklama

- Słupki w rejonie tego skrzyżowania mają na celu poprawę bezpieczeństwa - w tym np. poprawę widoczności. Chronią przed nielegalnym parkowaniem - wyjaśnia nam Tomasz Sikora z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i dodaje, że w tego typu sytuacjach miasto reaguje np. na prośby mieszkańców, czy rad osiedli, które same wnioskują o takie zmiany. 


Słupków będzie przybywać. Z ostatnich protokołów komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego wynika, że są wnioski o montaż słupków blokujących także w innych rejonach miasta, m.in. na ul. Gwarnej (Przedmieście Świdnickie), ul. Żmichowskiej (Biskupin), ul. Kiełczowskiej (Psie Pole) i ul. Tęczowej (Przedmieście Świdnickie).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości