Reklama

Więcej pociągów na linii aglomeracyjnej przez Wrocław

27/09/2022 11:29

Więcej pociągów Kolei Dolnośląskich będzie jeździło pierwszą linią Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej pomiędzy Wrocławiem i Jelczem-Laskowicami.

Na linii kolejowej Wrocław Główny - Jelcz-Laskowice przez północne osiedla Wrocławia, m.in. Wrocław Swojczyce czy Wrocław Wojnów, od 1 października pojawi się więcej pociągów. To efekt zmiany porozumienia pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i gminami Wrocław, Czernica i Jelcz-Laskowice. Porozumienie zakłada zwiększenie liczby par pociągów o 5.


Łącznie tą trasą będzie jeździć 15 par pociągów. Aż 14 par to połączenia uruchomione przez Koleje Dolnośląskie (jedna para to Polregio).

Reklama

Od 1 października z kierunku od Jelcza-Laskowic pociągi do stacji Wrocław Główny będą przyjeżdżać o godz.: 6.17, 7.15, 8.21, 10.30, 11.15, 13.16, 14.50, 16.08, 17.20, 18.40, 19.50, 20.03, 21.03, 22.16, 23.27.


Z Wrocławia w stronę Jelcza-Laskowic pociągi będą wyjeżdżać o godz.: 3.43, 4.29, 5.09, 6.29, 8.29, 9.20, 11.01, 12.41, 14.01, 15.19, 16.27, 17.34, 18.54, 20.15, 21.25. (Wyróżnione są godziny odjazdu i przyjazdu nowo wprowadzanych połączeń.)


Cena biletu normalnego pomiędzy stacją Wrocław Główny a przystankiem Wrocław Wojnów to 9,10 zł. 


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości