Zapowiadane od bardzo dawna zmiany wreszcie wejdą w życie. Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił, że od sezonu 2021/22, system ESA 37 zostanie zmieniony, a w rozgrywkach PKO Ekstraklasy występować będzie nie 16, a 18 drużyn.
Już za półtorej sezonu skończą się problemy Śląska Wrocław z awansem do górnej ósemki naszej ligi. Wszystko dlatego, że budzący skrajnie odmienne emocje system ESA 37 zostanie zmieniony. Na temat poszerzenia Ekstraklasy do 18 zespołów mówiło się przez wiele lat, ale plany te nie były realizowane. Aż do teraz. Od sezonu 2021/22 nasza liga będzie się składać z 18 drużyn. Każda z każdą rozegra mecz i rewanż, co złoży się łącznie na 34 kolejki zamiast dotychczasowych 37. Taki sam system funkcjonuje obecnie w niemieckiej Bundeslidze. Należy jednak pamiętać, że tym samym zwiększy się liczba zespołów spadających do 1. Ligi, jako że takowe będą aż cztery. Jest to tym samym powrót do formatu, który w naszej lidze funkcjonował w latach 1991-98. Jednocześnie PZPN podkreślił pełną gotowość do regularnych spotkań z przedstawicielami klubów, dotyczących wszelkich aspektów zawodowego futbolu w Polsce. Niewykluczone zatem, że do czasu startu rozgrywek w nowym formacie, wprowadzone zostaną jakieś zmiany.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze