Reklama

Wielkanocne podróże. Na drogi Dolnego Śląska wyjechały dodatkowe patrole

30/03/2018 13:03

Już od piątku na drogach Dolnego Śląska pojawia się więcej policyjnych partoli. To efekty akcji „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018”. Mundurowi apelują, by w czasie wzmożonego ruchu na drogach zachować szczególną ostrożność.

Głównym zadaniem dolnośląskich funkcjonariuszy w ramach wielkanocnej akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku osobom podróżującym, by spędzić święta z bliskimi. – Funkcjonariusze zadbają o sprawne i bezpieczne przemieszczanie się podróżnych, ale również jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, udzielą stosownej pomocy. Doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że wiele osób odwiedzając najbliższych, sporo czasu spędzi jednak w drodze. Podróżować będą m.in. koleją, autokarami lub własnymi samochodami. Mając to na uwadze policjanci zadbają też o bezpieczeństwo podróżnych i ich bagaży na dworcach kolejowych oraz autobusowych – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.


Największego ruchu w okresie świąt policji spodziewają się jednak na drogach. Dlatego w tym okresie będzie więcej policyjnych patroli na drogach województwa. – Funkcjonariusze pojawią się nie tylko na tych najważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale również na drogach lokalnych, w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Służbę pełnić będą wykorzystując radiowozy nie tylko oznakowane, ale również nieoznakowane wyposażone m.in. w videorejestratory. Tam gdzie będzie taka potrzeba patrole policyjne ustawione zostaną kaskadowo, a ich zadaniem będzie zwracanie szczególnej uwagi na tzw. piratów drogowych. Niewykluczone, że w miejscach gdzie będzie tego wymagała sytuacja, na drodze funkcjonariusze kierować będą ruchem, aby podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu. Wszystkim nam powinno zależeć na bezpieczeństwie, dlatego warto się do tej podróży odpowiednio przygotować – dodaje asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Reklama

Dla wszystkich, którzy w czasie świąt będą w podróży, wrocławscy policjanci przygotowali kilka porad, które zwiększą bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Policjanci apelują o to, żeby pamiętać:




że wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci,




o sprawdzeniu naszego samochodu – czy posiada aktualne badania techniczne, sprawne oświetlenie, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy mamy  gaśnicę, koło zapasowe itp.,




o sprawdzeniu dokumentów zarówno samochodu jak i kierowcy,
przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca gdzie będziemy mogli chwilę odpocząć podczas podróży,

Reklama



o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach,




o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności – w myśl zasady wolniej znaczy bezpieczniej,




o tym, że nigdy nie wsiadamy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.




Podczas wyjazdów powinniśmy też pamiętać o zabezpieczeniu naszych domów i mieszkań. Przed wyjazdem należy dokładnie zamknąć wszystkie okna i drzwi. Jeżeli posiadamy rolety antywłamaniowe to powinny one zostać opuszczone i zabezpieczone przed wyważeniem. – O przypilnowanie i zwrócenie uwagi na mieszkanie podczas naszej nieobecności możemy też poprosić zaufanego sąsiada. Nie pozostawiajmy też żadnych śladów wskazujących na naszą nieobecność w mieszkaniu np. porozrzucane reklamy na wycieraczce, czy też korespondencja w skrzynce pocztowej. Nie pozostawiajmy również kluczy do mieszkania w umówionym miejscu np. w schowku lub pod wycieraczką – apeluje asp. szt. Łukasz Dutkowiak .


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości