Reklama

Wrocław: 12-latek ulicami miasta uciekał przed policją skradzioną półciężarówką

28/04/2023 14:32

Dwunastoletni chłopiec siedział za kierownicą samochodu uciekającego przed policją ulicami wrocławskich Partynic. Wcześniej auto... ukradł.

Do zdarzenia doszło w środę, ale dopiero dziś poinformowała o nim policja. Na jednym z rond wrocławskich Partynic przejeżdżający tamtędy prywatnie policjant zauważył kierowcę mercedesa sprintera, który wjechał na rondo wymuszając pierwszeństwo. Postanowił go zatrzymać, ale kierowca zaczął uciekać. Policjantowi udało się wreszcie zajechać uciekinierowi drogę, ale kierowca mercedesa zaczął cofać, uderzając przy tym w samochód funkcjonariusza. Wypchnął jego auto i ruszył do dalszej uceczki. Po kolejnym pościgu i brawurowej jeździe kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i po chwili uderzył w mur wiaduktu kolejowego. 


Dopiero wtedy policjant ze zdziwieniem odkrył, że za kierownicą auta siedział... 12-latek. - Przekazano go pod opiekę wezwanego na miejsce patrolu. Jak wynika z późniejszych ustaleń pojazd, którym uciekał chłopiec został uprzednio skradziony - czytamy w komunikacie policji.

Reklama

Na szczęście zarówno ani policjant, ani młody kierowca nie odnieśli poważnych obrażeń. 


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości