Reklama

Wrocław: Nauczyciele nie dostali wypłat, bank zablokował miastu konta

02/08/2024 09:26

Ponad 11 tysięcy nauczycieli z wrocławskich szkół i przedszkoli nie dostało w czwartek wypłat. To właśnie pierwszego dnia miesiąca gotówka powinna być na ich kontach. Nie pojawiła się jednak. Miasto tłumaczy to wczorajszą awarią w PKO BP, w którym Wrocław trzyma swoje pieniądze. Bank zablokował wczoraj miasto konta i zlecenie przelewów nie było możliwe.

Piątkowa awaria sprawiła, że z wielu firmowych kont zniknęły na kilka godzin pieniądze. I to gigantyczne, bo niektórz zobaczyli na rachunkach nawet 100 miliardów złotych debetu i prośbę o szybką wpłatę brakujących sum. Bankowy system pobrał je w ramach... opłaty za prowadzenie rachunku.


Awaria dotyczyła klientów korporacyjnych, a takim jest m.in. Urząd Miejski we Wrocławiu. To on przelewa nauczycielom z gminnych szkół i przedszkoli wypłaty. 


Jak się dowiedzieliśmy, z konta miasta miliardy złotych za prowadzenie rachunku nie zniknęły, ale i tak na rachnku nie można było wypłacić pieniędzy. - Bank zablokował miastu możliwość wykonywania przelewów aż do momentu zapanowania nad awarią - powiedział nam Tomasz Sikora z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Sikora zapewnia, że nauczycielskie wypłaty pojawią się na ich rachunkach dzisiaj. - Przelewy zostały zrealizowane wczoraj, o godzinie 14, zatem na konta dotrą dzisiaj - obiecuje.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości