Reklama

Wrocław: Nie będzie nowych płatnych parkingów. Miasto już nie ma parkomatów

30/08/2023 10:43

Huby i Tarnogaj będą na razie ostatnimi osiedlami, na których Wrocław wprowadzi strefy płatnego parkowania. Kolejnych na razie nie będzie, bo miasto nie ma już parkomatów. Co najmniej przez dwa lata nie będziemy jeszcze płacili za parkowanie na ulicach wrocławskiego Nadodrza. Miasto zawiesza plany poszerzenia o to osiedle strefy parkingowej, bo ta zarobiłaby zbyt mało, by opłacało się w nią inwestować.

Nadodrze to dziś parkingowe zaplecze centrum Wrocławia. To położone najbliżej Rynku i okolic miejsce, gdzie auto można zostawić na ulicy za darmo. Nie tylko z resztą na ulicy, bo samochody zastawiają tu także chodniki, a czasem parkują nawet na środku skrzyżowań. Wszystko miało zmienić wprowadzenie na Nadodrzu strefy płatnego parkowania. Miasto zapowiadało ją od ponad roku. Teraz z planów się wycofuje, a przynajmniej je zawiesza. Do planów pobierania opłat za parkowanie na Nadodrzu urzędnicy zamierzają wrócić dopiero w 2025 lub 2026 roku - oczywiście pod warunkiem, że do tego czasu nie zmienią się władze Wrocławia. Do przyszłego roku w planie jest za to uporządkowanie parkowania na części osiedla, wyznacznie na nim miejsc parkingowych oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu.


Skąd ta zmiana? - Strefa płatnego parkowania na obszarze Nadodrza, z uwagi na stosunkowo małą liczbę miejsc płatnego parkowania nie generuje znacznych przychodów, jej dalszy rozwój wymaga pozyskania środków finansowych z innych źródeł - wyjaśnia Elżbieta Urbanek, dyrektorka departamentu infrastruktury i transportu w urzędzie miejskim. Gdy pieniądze się znajdą, miasto poszuka firmy, która wprowadzi zaplanowaną przez magistrat nową organizację ruchu i wyznaczy miejsca do parkowania. - Szacujemy, iż prace na obszarze osiedla Nadodrze zakończą się z końcem 2024 roku - dodaje Elżbiera Urbanek. Ale szybko zaznacza, że opłat na razie nie będzie "ze względu na ograniczoną liczbę parkomatów", którymi dysponuje miasto w ramach umowy z firmą obsługującą strefę.

Reklama

W ratuszu zdecydowali więc, że na razie płatne miejsca parkingowe powstaną tylko na Hubach i Tarnogaju, bo te osiedla dłużej czekają w kolejce i dla nich urządzeń pobierających opłaty wystarczy. 


- Na Nadodrzu opłaty za postój wprowadzone zostaną w terminie późniejszym, szacujemy iż na przełomie lat 2025/2026,w ramach kolejnej umowy na obsługę strefy płatnego parkowania, przy planowanej zwiększonej puli parkomatów - zapowiada Elżbieta Urbanek.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości