Reklama

Wrocław ogłasza przetarg na tramwaj na Swojczyce. To będzie wielka przebudowa

30/08/2024 08:51

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na budowę linii tramwajowej na Swojczyce. W planie jest budowa dwóch kilometrów trasy autobusowo - tramwajowej, 14 przystanków, stacji prostownikowej i sieci zasilania. W ramach inwestycji powstanie też parking dla 166 aut, przebudowywana będzie duży fragment ulicy Swojczyckiej i odcinek ulicy Mickiewicza prowadzący od pętli do nowych mostów Chrobrego, powstanie nowy łącznik z Marco Polo na wysokości ulicy Mydlanej. Wszystko ma być gotowe pod koniec 2026 roku.


TRAMWAJ NA SWOJCZYCE I NOWA PĘTLA NA SĘPOLNIE - ZOBACZ PROJEKTY (KLIKNIJ)


- To będzie bardzo duże zadanie infrastrukturalne obejmujące przebudowę i budowę infrastruktury drogowo-torowej. Wybudowane zostanie blisko 2 km nowego torowiska, jedna nowa pętla tramwajowa na Swojczycach, a istniejąca pętla tramwajowo-autobusowa na Sępolnie zostanie przebudowana - zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
 


Powstanie 14 przystanków w tym: 8 podwójnych tramwajowo-autobusowych, 1 - dwustronny, 2 - tramwajowe i 3 - autobusowe. - Żeby tramwaj mógł pojechać na Swojczyce wybudowana zostanie nowa stacja prostownikowa i kilometry sieci trakcyjnej oraz jej zasilania. Tramwaj i autobus będą poruszały się głownie wydzielonym korytarzem komunikacyjnym - dodał prezydent.

 

 



 


Pętla na Swojczycach będzie zielona. Zostanie obsadzona wewnątrz drzewami. - Zieleń i retencję w różnym zakresie wprowadzimy także na przystanki komunikacji miejskie - dodał Sutryk. Zielone mają być także dachy wiat, na których ułożone zostaną specjalne maty rozchodnikowe. - Posadzonych będzie około 380 drzew m.in. klony, lipy, sosny czy topole, a także dziesiątki tysięcy krzewów - obiecuje prezydent.
 


- Inwestycja obejmie ingerencję w 7 skrzyżowań. W sumie przebudowane zostanie blisko 1,8 km jezdni, powstanie 2,7 km nowych dróg dla rowerów, ok. 6 km nowych chodników. W ramach inwestycji przebudowywana będzie duży fragment ulicy Swojczyckiej i odcinek ulicy Mickiewicza prowadzący od pętli do nowych mostów Chrobrego, powstanie nowy łącznik z Marco Polo na wysokości ulicy Mydlanej - zapowiada Jacek Sutryk.
 


Przy nowej pętli powstanie parking park and ride dla 166 aut.
 


- Wykonawca będzie miał 24 miesiące na wykonanie prac od momentu podpisania umowy - obiecuje Jacek Sutryk.
 
TRAMWAJ NA SWOJCZYCE I NOWA PĘTLA NA SĘPOLNIE - ZOBACZ PROJEKTY (KLIKNIJ)
 

 



 




g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości