Reklama

Wrocław: Zalane osiedle TBS miało... nowoczesny system zbierania deszczówki!

03/08/2024 15:16

Nowe osiedle TBS na wrocławskiej Leśnicy jest jednym z miejsc, które najbardziej ucierpiały podczas piątkowej ulewy we Wrocławiu. Pod wodą znalazły się klatki schodowe, piwnice, wózkownie i parking. Gdy je otwierano przed 10 miesiącami, miasto zachwalało że pod osiedlem powstał system, który miał sprawić że woda deszczowa "będzie zatrzymywana pod powierzchnią osiedla i stopniowo odprowadzana do rzeki". - Żadne mieszkanie na osiedlu nie zostało zalane, mieszkańcy byli i są bezpieczni - oznajmiła dziś spółka TBS Wrocław.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Osiedle oddano do użytku zaledwie 10 miesięcy temu. Powstało między ulicami Błońską, Dolnobrzeską, Marszowicką i Uraską. - W ramach inwestycji, TBS wybuduje sieć służącą do retencji wód odpadowych na własnym terenie i wyremontuje rów melioracyjny, który odprowadza wody opadowe przez pobliski Park Leśnicki do rzeki Bystrzycy. W ten sposób woda deszczowa będzie zatrzymywana pod powierzchnią osiedla Leśnica IX i stopniowo odprowadzana do rzeki - zachalali miejscy urzędnicy. System powstał. Ale coś poszło nie tak.


Czytaj także:

Reklama



Ulewa we Wrocławiu. MPK wycofuje tramwaje
Ulewa zalała nie tylko ulice. W wodzie tonęły domy i podwórka
Męskie Granie w ulewie i błocie


- Mówiliśmy, że ta łąka zbiera wodę. Oni mówili, że pobudują zbiorniki podziemne i nic się nie stanie. Po dniu intensywnych opadów wyszło jak zwykle: prawda czasu i prawda ekranu - skwitował na Facebooku Robert Suligowski, radny z rządzącej Wrocławiem Koalicji Obywatelskiej. - Żal mieszkańców, od poniedziałku trzeba usiąść i znaleźć rozwiązanie, zanim 100 milionów zgnije - dodał.


- Na Leśnicy jeden zarośnięty rów melioracyjny sprawił, że podlane zostały nowe bloki TBS Wrocław i woda była na klatce schodowej. Tam oraz w kilku innych miejscach zwłaszcza nowych inwestycji pozostałości pobudowlane (wapno, cement piach niesiony potokami wody zablokował studzienki – broni się prezydent Jacek Sutryk.

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Spółka TBS w wydanym dziś oświadczeniu o swoim systemie zbierającym deszczówkę nie wspomina ani słowem. Zapowiada za to, że "w dalszej perspektywie" będzie "rozmawiać z gestorami sąsiedniej infrastruktury melioracyjnej, aby doprowadzić do jej oczyszczenia i uporządkowania". 


– Nasi pracownicy z działu technicznego byli na osiedlu w piątkowy wieczór, pomagając mieszkańcom. Do późnej nocy usuwali wodę z części wspólnych budynków, do których się dostała. Zorganizowaliśmy pomoc firmy porządkowej, która w sobotę pomoże usunąć z osiedla wszystkie skutki zalania piątkową ulewą. W dalszej perspektywie będziemy rozmawiać z gestorami sąsiedniej infrastruktury melioracyjnej, aby doprowadzić do jej oczyszczenia i uporządkowania – napisał TBS Wrocław w oświadczeniu.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości