Reklama

Wrocławski szpital uruchomił wyjazdowy zespół wymazowy

24/04/2020 19:10

Wyjazdowy zespół wymazowy ma przyśpieszyć powrót do pracy personelu medycznego zarażonego wirusem COVID-19. Został on uruchomiony w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

– Zależy nam, aby nasi pracownicy zostali jak najszybciej zbadani. Każda osoba, po dwóch tygodniach od potwierdzonego wyniku w kierunku COVID-19, będzie miała robione dwa takie wymazy – mówi dr Janusz Sokołowski, kierujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym USK.


– W piątek testowane będą trzy pielęgniarki - z Oławy oraz z Wrocławia. Kolejny wymaz zaplanowany jest na poniedziałek i jeśli on również będzie ujemny, to z takiej osoby, we współpracy z sanepidem, zdjęty zostanie nakaz izolacji – dodaje.


Zespół będzie docierał do pracowników szpitala izolowanych w domach, karetką udostępnioną przez pogotowie ratunkowe we Wrocławiu. W skład zespołu wchodzą pielęgniarka lub ratownik ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz kierowca.

Reklama

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym pracuje ok 5 tys. osób. Obecnie 31 pracowników ma pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa.


Przypomnijmy, że 20 ratowników medycznych przeszło na kwarantannę po tym, jak potwierdzono zakażenie koronawirusem u ratownika głównej bazy Pogotowia Ratunkowego przy ul. Ziębickiej we Wrocławiu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości