Reklama

Zamknęli targowisko, bo obiecali nowe. Teraz rozkładają ręce: nie ma pieniędzy

04/09/2023 15:32

"Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco" - obiecywało w ubiegłym roku miasto, mówiąc o zlikwidowanym targowisku przy ulicy Skoczylasa w Leśnicy. Tymczasem teren stoi pusty, wciąż zaniedbany, a o nowoczesnym bazarze, który miał stanąć w tym miejscu, słuch zaginął.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Niecały rok temu, na początku października 2022 r., miejskie targowisko przy skrzyżowaniu ulic Skoczylasa i Płońskiego zostało zamknięte. Dwa miesiące później ruszyła rozbiórka starych kramów [ZDJĘCIA]. Targowisko w Leśnicy działało w tym miejscu około 20 lat, ale ostatnie lata miało kiepskie. Było w opłakanym stanie, czynnych było tam w porywach 10 stoisk, a klientów ubywało. 


Magistrat w czasie zamykania i likwidacji targu zapowiadał, że wkrótce ruszy jego remont i budowa nowoczesnych, estetycznych pawilonów z pawilony z dostępem do prądu i wody. Plac miał zyskać również nową nawierzchnię.

Reklama

Tak wygląda teraz targowisko w Leśnicy - kliknij i zobacz zdjęcia


W trakcie remontu Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta planowało ogłosić przetarg na nowego operatora zmodernizowanego targowiska. Startujące w nim firmy musiałyby przedstawić koncepcję funkcjonowania bazaru. Od tempa jej realizacji uzależniony byłby czas trwania prac budowlanych. Wstępne założenie było takie, by powstał tam Ryneczek Leśnica - osiedlowe miejsce spotkań z bazarem, food truckami, imprezami plenerowymi i dłuższymi godzinami otwarcia.


Na razie nic takiego się nie wydarzyło. Nie ruszył nawet remont placu. Zapytaliśmy urzędników, co dalej. Wygląda na to, że miasto wycofało się z finansowania prac i chciałoby przerzucić te koszty na przyszłego operatora targowiska.

Reklama

- Potrzebom mieszkańców najlepiej odpowiadałby wielofunkcyjny plac z funkcją targową. Jest to zgodne również z projektem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego obszaru. Sytuacja finansowa miasta jest jednak trudna. Przed każdym wydaniem większych środków zastanawiamy się, czy dany wydatek jest konieczny już teraz - mówi Michał Guz z biura prasowego wrocławskiego magistratu.


I dodaje: - Obecnie nie jesteśmy w stanie przedstawić terminu inwestycji. Konieczne jest pozyskanie inwestora zewnętrznego. Mógłby on prowadzić na placu szeroką działalność gospodarczą z handlem, usługami i rekreacją. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Biura Rozwoju Gospodarczego.


Zobacz targowisko w Leśnicy przed likwidacją [ZDJĘCIA]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości