Reklama

Zdrojewski: "Jacek Sutryk popełnił błąd". Były prezydent, chce by wrocławianie poczuli ulgę

01/12/2023 11:19

- Jacek Sutryk popełnił błąd, zgłaszając siebie i swoją osobę wyborach - stwierdził dziś były prezydent Wrocławia poseł Bogdan Zdrojewski. Dał do zrozumienia, że Sutryk - wciąż współrządząc Wrocławiem z Platformą Obywatelską - powienien skonsultować z nią swoją kandydaturę. - Zarządzanie miastem to nie jest wyzwanie jednoosobowe. To jest wyzwanie całego zespołu. To jest także zespół radnych. Wszyscy powinni się traktować z szacunkiem, w sposób podmiotowy i pamiętając o tym, że nikt nie dźwignie miasta jednoosobowo - powiedział na antenie Radia Wrocław Bogdan Zdrojewski.

Platforma Obywatelska, której jednym z liderów we Wrocławiu jest właśnie Bogdan Zdrojewski, od kilku dni ma swój klub w radzie miejskiej, ale wciąż popiera politykę Jacka Sutryka i rządzi z nim w koalicji. - Chcemy żeby okres ostatnich miesięcy przebiegał w atmosferze wzajemnego szacunku. Będziemy współpracować z prezydentem Jackiem Sutrykiem do końca - deklarował Zdrojewski, gdy ogłaszano powstanie nowego klubu.


Nie jest tajemnicą, że wiosną 2024 roku PO chce wystawić w wyborach swojego kandydata na prezydenta Wrocławia. Nieoficjalnie mówi się, że może być nim poseł Michał Jaros, dolnośląski szef partii. Ale oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona dopiero na początku przyszłego roku. Dlaczego tak późno? Bo - zdaniem Zdrojewskiego - ogłaszanie samodzielnego startu w wyborach już teraz byłoby zerwaniem koalicji z Sutrykiem.

Reklama

- Miałby prawo, aby poczuć się wprowadzony w stan rozwiązania pewnej umowy(...) Według mnie Jacek Sutryk powinien wiedzieć i to wiedzieć pierwszy, jeżeli powstanie decyzja o tym, że będziemy wspierać innego kandydata. Ja uważam, że popełnił błąd, zgłaszając siebie i swoją osobę wyborach, tak, jak on to zrobił(...) Według mnie to jest błąd. My nie chcemy tego błędu powtarzać. My nie chcemy, aby ten błąd był po naszej stronie. To jest jego błąd. Od razu powiem, że nie jakiś wielki, nie niewybaczalny, ale to był błąd. Ja uważam, że zarządzanie miastem to nie jest wyzwanie jednoosobowe. To jest wyzwanie całego zespołu. To jest także zespół radnych. Wszyscy powinni się traktować z szacunkiem, w sposób podmiotowy i pamiętając o tym, że nikt nie dźwignie miasta jednoosobowo - powiedział dziś Bogdan Zdrojewski na antenie Radia Wrocław.


Co ciekawe, choć Platforma Obywatelska współrządzi Wrocławiem i nie chce zywać koalicji z Jackiem Sutrykiem, Bogdan Zdrojewski jednym tchem wymienia to, co w mieście nie działa tak jak powinno. - Patrzę na Wrocław, patrzę na mankamenty obecnej sytuacji. Na te słabe miejsca, słabe punkty i zastanawiam się, jaki człowiek sobie poradzi z tymi problemami, o których mówi prawie każdy wrocławianin - mówił. - Jestem w stanie zdefiniować w chwili obecnej takich 10 najpoważniejszych problemów miasta, z którymi się trzeba zmierzyć. Co najmniej 10 - dodał.

Reklama

Jakie to problemy? - One są związane z urbanistyką, po części z architekturą, z układem komunikacyjnym, z inżynierią ruchu, także z kondycją spółek gminnych, zaczynając od MPWiK, kończąc na cmentarzach. Te wszystkie problemy, one są kluczowe, czasami bolesne, czasami widoczne dla wszystkich, czasami troszkę ukryte, ale trzeba od nich wyjść, aby wiedzieć, jaki zespół tak naprawdę ma ciągnąć w tej następnej kadencji interesy miasta Wrocławia, aby wrocławianie, krótko mówiąc, poczuli pewną ulgę - powiedział Zdrojewski.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości