Czym we wtorek żył Wrocław? Na cmentarzu na Klecinie zorganizowano uroczyste odsłonięcie emblematów na nagrobkach dla weteranów wojennych, kolejna firma wprowadziła do stolicy Dolnego Śląska samochody dostawcze na minuty, a Śląsk Wrocław odniósł dwa zwycięstwa - swoje mecze wygrali koszykarze i piłkarze. Zapraszamy na podsumowanie dnia.
* Wrocławscy policjanci w środku nocy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie niszczącym siekierą drzwi w jednym z budynków na Grabiszynku. Agresor chciał wejść na strych, jednak wcześniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 39-latek był mocno nietrzeźwy - w organizmie miał blisko 4 promile alkoholu. Odpowie teraz za zniszczenie mienia, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
* W poniedziałek, 5 listopada, rozpocznie się wymiana szyn i podkładów tramwajowych na ponad czterystumetrowym odcinku torowiska przy ulicy Ślężnej. Remont odbędzie się na fragmencie torów od przystanku Wiśniowa do skrzyżowania z ulicą Dębową.
* Archidiecezja Wrocławska znów organizuje marsz „HolyWins”, ale tym razem nie tylko we Wrocławiu, ale też w kilku innych miastach archidiecezji. W wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych będzie można wziąć udział w marszu świętych lub spędzić czas na balu, którego uczestnicy przebiorą się za osoby wyniesione na ołtarze. Przygotowywane są również procesje, czuwania i modlitwy.
* We wtorek na cmentarzu przy ul. Zabrodzkiej na Klecinie zorganizowano uroczyste odsłonięcie emblematów na nagrobkach dla weteranów wojennych misji pokojowych ONZ.
* Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego działa teraz przy ul. Hubskiej 8-16. Przeniósł się tam z ul. Bogusławskiego. Nowa siedziba to ekologiczny obiekt, do którego dostęp jest na razie utrudniony przez przedłużający się remont ulicy Hubskiej.
* Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta informuje o kolejnych pracach konserwacyjnych. Tym razem nocne roboty będą odbywały się na Osobowicach.
* Kolejna firma wprowadziła do stolicy Dolnego Śląska samochody dostawcze na minuty. Takie pojazdy mają w ofercie Vozilla i Trafficar, a teraz wynajem dostawczaków zaproponował CityBee.
* Dzięki kończącej się przebudowie i modernizacji skrzyżowania ul. Traugutta i Mierniczej wrocławianie zyskają swobodny dostęp do bulwaru nad Oławą. Z nowej drogi skorzystają także przyszli mieszkańcy inwestycji Angel River i Angel Wings oraz klienci lokali usługowych.
* Niespodzianki (na szczęście) nie było. Śląsk znów wygrywa na wyjeździe, odnotowuje kolejną wygraną 3:0 w Pucharze Polski i melduje się w 1/8 finału tych rozgrywek. Wrocławianie we wtorek pewnie pokonali w Bytowiu Bytovię, a bohaterem spotkania był Damian Gąska, który strzelił dwa gole.
* Koszykarze FutureNet Śląska Wrocław pokonali Kotwicę Kołobrze 101:80 w rozegranym awansem spotkaniu 10. kolejki pierwszej ligi. Tajną bronią podopiecznych Radosława Hyżego znów były rzuty trzypunktowe - tym razem wrocławianie trafili aż siedemnaście takich prób.
* Na początku roku do ewidencji wrocławskich klubów sportowych zostało wpisane "Stowarzyszenie Przyjaciół Tenisa Plażowego Beach Tennis Wrocław". Sympatycy tej niecodziennej dyscypliny, która jest połączeniem tenisa ziemnego, siatkówki plażowej i badmintona, marzą, by wkrótce mogli rywalizować na igrzyskach olimpijskich, a na razie zachęcają wszystkich, by zmierzyli się z tym sportem.
* Ogród zoologiczny kojarzy się głównie z rekreacją, czyli spacerami i podziwianiem zwierząt. Tymczasem zoo to coś więcej, bo od wielu lat to również ciekawe inicjatywy edukacyjne - od zajęć edukacyjnych, przez konkursy i wystawy po kampanie na rzecz ochrony różnych gatunków zwierząt. I właśnie dla uczniów przygotowano specjalną ofertę - lekcję biologii w zoo. Specjalne zajęcia bazują na nauce przez doświadczenie, obserwację, dyskusję. Nie dziwi więc, że cieszą się dużym zainteresowaniem.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze