Choć trwa zima, Ogród Botaniczny we Wrocławiu ponownie udostępnia swoją przestrzeń odwiedzającym. W soboty i niedziele można tu pospacerować, zwiedzić szklarnie i wziąć udział w oprowadzaniach z przewodnikiem.
Podczas zimowych dni dostępny jest nie tylko teren parkowy, ale także szklarnie pełne tropikalnych i egzotycznych roślin. Na miejscu można zobaczyć między innymi kolekcje roślin o nietypowych przystosowaniach, takich jak sukulenty czy rośliny epifityczne, a także rośliny użytkowe znane z codziennego życia - jak bananowiec, kakaowiec, kawa czy wanilia.
Osoby, które chcą jeszcze lepiej poznać ogród mogą zwiedzać go z przewodnikiem. Odbywa się kilka razy dziennie (zwykle w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych). Podczas takich spacerów eksperci opowiadają o ciekawostkach dotyczących roślin i ich cech biologicznych.
Wejście na teren ogrodu zimą odbywa się wejściem od ulicy Świętokrzyskiej, w pobliżu punktu sprzedaży roślin. Zarówno teren otwarty, jak i części szklarniowe, są wtedy udostępnione do zwiedzania. Ogród od 10 stycznia do 1 marca otwarty jest dla odwiedzających w każdy weekend, czyli w soboty i niedziele już od rana około 9:30.
Cennik biletów wstępu:
normalny - 30 zł,
ulgowy - 20 zł,
sezonowy - 260 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze